Avatar uživatele
Zlatý

Zákaz KSČM

Akosi mi ušiel dôvod pre ktorý sa má zakázať 4.najsilnejšia politická strana ČR KSČM.
Aký dôvod sa udáva? - prosím nejde mi o bla-bla o politickej, alebo temnej minulosti. Ide mi o súčasnosť. Rozvracia štát? Uzurpuje si moc? Prečo?
Doplňuji:
Opozícia predsa vždy oponuje vládnym stranám. Preto je to opozícia.
Ak by v demokracii nebola opozícia nebola by to demokacia.
V určitom prípade je to brzda nemorálnym zákonom. Každý predsa potrebujeme určitú opozíciu, kritiku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Strach,strach z toho,že lidé začnou KSČM ve velkém volit.Potom co tahle vláda předvádí,bych se ani moc nedivil.
Protože kázat vodu a sami se zalíkat vínem,to si myslím,že by dokázal každý.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

I když svoji malou odpovědí mohu mást ostatní kteří o to nestojí (hoří hovno?) nebo naruším váš vnitřní řád, dovolím si reagovat. Pokud jsme my dospělí nezakázali KSČ hned po předání moci, dnes je zbytečné takové kroky dělat. Protože tzv. zakázáním strany by se očistili ti, kteří využívali všech prostředků ke svému prospěchu a nyní by to rádi popřeli. K obecnému používání demokratického zřízení dosud nejsme přivyknutí. Zatímco v 80. letech v západním Německu lidé demonstrovali, u nás se zde obvykle přečte zpráva a jde se domů. Pro český lid je příznačné zbavovat se nepohodlných stran či uskupení kterým se podaří prodrat se do politiky. Představme si dnes stav, kdy by neexistovala opozice, dokonce ani takové jiné myšlení. Byl by to ráj na Zemi jenže s tím rozdílem, že by byla ztracena možnost úpravy lidmi. Pokud chceme zachovat demokracii, nesmíme zatracovat nebo zakazovat strany o kterých se myslí, že by narušili něčí nerušenou krádež. Krádež lidské svobody.
Doplňuji:
Pardon, celou otázku jsem si přečetl později. Domnívám se že vzhledem s současnému vývoji nespokojenosti obyvatel - přesněji volání po pořádku a skládání účtů jde jen o tzv. zástupný problém. Vějička.


Avatar uživatele
Zlatý

Jasně,protože pořád akorát votravujou.


Avatar uživatele
Zlatý

jedinám důvodem snad je, že vítězným politickým stranám leží v žaludku. Tato snaha vrcholí vřdy, kdy jsou ve společnosti na projednávání důležitější témata. Snaží se tím odvést pozornost a popřípadě získat nějaké ty politické body a přízeň, hlavně u lidí, kteží je již zařínají opoštět


Avatar uživatele
Zlatý

Jsem zvědavej jak se jim podaří zakázat parlamentní sranu která sedí v poslanecké sněmovně.Důvod že se drží starých ideí.Ale když ji zruší čím budou strašit voliče.


Avatar uživatele
Bronzový

Politický protivník se má eliminovat politicky, argumenty, příkladem, a ne jej zakázat. Když se to neudělalo hned po r. 89, tak dnes to závání účelovostí. Zajímavé je, že nejvíce to požaduje pan politik Š., exponent minulého režimu - člen KSČ. Ale pokrok tu je, za minulého režimu byl v 50. letech politický protivník popraven, dnes bude jenom zakazán.


Avatar uživatele
Zlatý

Ono to zase neprojde. A i kdyby to prošlo, tak to skončí na přejmenování a dočasným zmírnění rétoriky...
Ono hlásit se oficiálně k režimu, kterej popravoval svý odpůrce a k ideologii, která to sice v základu možno myslela dobře, ale v důsledku v praxi vedla k největším masakrům v nedávnejch dějinách, to jaksi trošku o něčem vypovídá. Kdyby komunistům šlo tak hrozně moc o blaho všech, už by se ve vlastním zájmu přejmenovali. Pro mě osobně tím lpěním na tom jediným slově prostě nějak... nejsou důvěryhodní. Proč? Protože lpěj na názvu, kterej jim má zajistit přízeň starejch voličů, co je volili vždycky, nebo mladejch, pro který to je druh rebelie. Jako by se báli, že když najednou nebudou komunisti, nikdo si na ně nevzpomene...


Avatar uživatele
Bronzový

Odpověď je pravděpodobně v historii let 1919 - 1932,sociální nepokoje,stávky a střílení do dělnictva.Zákaz Komunistické strany jako jediné strany,která byla schopna dělníky organizovat.Sociální demokracie jako levicová strana už tehdy nestála zanic.Historie se opakuje,hrozí občanská neposlušnost a nespokojenost,jednotliví neorganizovaní křiklouni neznamenají pro vládu žádné nebezpečí a sociální demokracie je opět neslaná- nemastná,rozhádaná a nejednotná.Jediné nebezpečí hrozí od KSČ.Taky to je trochu snaha některých politiků se zviditelnit,upozornit na sebe,bít si na hruď a křičet: já jsem ten komoušobijec a jediný ochranitel demokracie.Tak je to i s ochránci cikánů,veřejně křičí do Evropy - musíme jim dát příležitost,ale v duchu si říkají - zmetci jedni,ještě že je nemám v baráku a ti ostatní ať si zvykají.


Avatar uživatele
Bronzový

On je ten zákaz trochu problém.Všeobecná deklarace lidských práv říká: Každý má právo na svobodu přesvědčení,právo vyhledávat, přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoliv prostředky.No a když v té souvislosti vezmeme fakt,že komunismus je dítětem kapitalismu,že vznikl jako jeho protiváha,která ho chce odstranit,pak dokud bude kapitalismus trvat,budou trvat i myšlenky komunismu.Z toho je pak logické,že komunismus odstraníme teprve tehdy,když odstraníme kapitalismus.To je dilema,co?


Avatar uživatele
Bronzový

Protože si zakládá na minulosti a to se nikomu rozumnému nelíbí


Avatar uživatele
Bronzový

Vy tu neskáčete radostí?? Co to tady píšete. Vždyť se máte radovat. Konečně vymysleli něco inteligentního! Zakážou komouše! Huráááá! :D

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.