santak

Zajímalo by mne, jak televizní stanice zjištují aktuální sledovanost pořadů. Díky za odpoved

Nejlepší odpověď
anonym

Už dávno dávali TV společnosti nějaký people metr vybraným rodinám a takto zjišťují sledovanost určitých TV kanálu.

Další odpovědi
Fidel

Nejprve se vybere vzorek obyvatel buď pomocí kvótního výběru nebo náhodně a k těmto lidem (zpravidla minimálně 1000) se domů k televizoru nainstaluje zařízení, které odesílá zprávy o tom, co dotyčný zrovna sledoval s kompletní informací (kdo, co, kdy, jak dlouho, indentifikátor (věk…). Říká se tomu lidově peoplemetr.

Deli

Nás s tím otravovala ČT. Chtěli 10 týdnů vyplňovat podrobný dotazník (na každý týden ho poslali zvlášť a byla to maxi tabulka všech programů na 4 kanálech – asi 10 stran na týden). Mělo se tam zaznamenávat přesné časy v kolik hod jsme na co přepnuli a zda jsme si program vybrali předem nebo ho pustili náhodně! Po této desetitýdenní spolupráci jsme měli obdržet tričko.
Poděkovala jsem jim s tím, že na TV nekoukáme – od té doby, co zrušili analogové vysílání, tak nám to zlobí tak, že si radši 1× týdně pustíme film na DVD, jinak stejně nemáme čas.
Takže tohle bude asi ten jejich peoplemeter.

santak

k tomu peoplemeteru – takze oni maji par lidi, ktere sleduji a z toho vypocitavaji ty grafy s presnosti na jednotky lidi? :)

anonym

Tuším,že těch vybraných bylo okolo tisíce rodin a výsledky jsou v průměru známé.