honz.a

Zajima me narok na kanalizaci ktera povede pres muj pozemek.

Bydlim na vesnici v rodinem dome a pres mou zahradu ma vest kanalizace,kterou taky budu vyuzivat a chci se zeptat,mam na neco narok ze zakona,pokud kanalizace povede pres muj pozemek?dekuju

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, budeš mít právo využívat kanalizaci. Jen pozemek musí být dán do původního stavu.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Hlavně pozor na „skryté břemeno“. Kdyby si chtě někdy něco poblíž kanalizace postavit, třeba kůlnu atd. tak ti to stavební úřad zamítne. Budeš muset dodržet vzdálenosti atd. Pokud vede kanalizace nebo jinnéé sítě na kraji pozemku, tak bych to asi dovolila, jinak ne.

Drap

Je to věcí dohody a vzájemné smlouvy mezi investorem a majitelem pozemku. Většinou, pokud k takové dohodě dojde bývá ve smlouvě zahrnuto uvedení pozemku do původního stavu. Samozřejmě může tam být zahrnuta i celá řada dalších věcí. / například zbudování pozemku, finanční kompenzece, nebo třeba i zbudování vjezdu , či vlastní přípojky.