Avatar uživatele
Registrovaný

Žádost o doplnění zápisu břemene k nemovitosti nádvoří vnitrobloku o běmeno chůze a jízdy.

Prosím o postup a doporučení jak v otázce zapsání břemene, které jak se ukazuje vlastník nechce realizovat. O co se jedná? 36 rodin a jednotlivých majitelůkoupilo od společnosti VTV invest s.r.o. byty a garáže do osobního vlasnictvís tím, že se nezajímali o to, zda příjezd, který je ve vnitrobloku a po pozemku majiteleje zapsán v katastru nemovitostí s břemenem jízdy a chůze..Jelikož hrozí firmě úpadek a tím možnost prodeje všech nemovitostí nacházejících se v jeho potrfoliu, vyvstává pro naše SVJ otázka, jak postupovat, abychom této eventualitě předešli. Prosím o vaší odpověď a a návod na nejvhodnější postupv této otázce.Bylo by vhodné vstoupit dopisem do jednání s vlastníkem se žádostí o dopsání požadovaného zápisu na břemeno jízdy a chůze. V KS o koupi bytů a garáží o zajištění chůze a jízdy po nádvoří vnitrobloku není žádná zmínka Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Karel Holzel Písek..a

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Obávám se, že na to Vám tady zodpovědně nikdo neodpoví. Vkládám sem link na "bezplatnou" právní poradnu, za poplatek 300 Kč Vám odpoví právník a pokusí se poradit.

http://www.profipravnik.cz/


Avatar uživatele

Dobrý večer.
Jako současní majitelé jste byty koupili od stejné společnosti, která v současné době vlastní pozemky a nádvoří, přes něž se ke svým domovům dostáváte. Obraťte se tedy písemně na VTV invest s.r.o. s požadavkem na zapsání věcného břemene zajištění přístupu k těmto bytům s tím, že pokud VTV invest. s.r.o. toto opatření nebude ochoten provést, podáte na něj trestní oznámení.
Je jasné, že věcné břemeno sníží tržní hodnotu nemovitosti, která je VB zatížena.
Jenže společnost, která Vám odprodala byty, Vám musí zajistit i přístup k nim.
Další možností je zkusit se s touto firmou domluvit o odkoupení přístupových komunikací Vaším sdružením SVJ, případně se obraťte na městský úřad se žádostí, zda by tuto transakci nemohlo provést pro Váš blok město.
Pokud se Vám nepodaří domluvit a selžou veškerá jednání s majitelem komunikace i s městem, obraťte se na advokáta a řešte svůj nárok na přístup ke svým bytům soudní cestou.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2767
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 745
Zlatý led 704
Zlatý Kepler 586
Zlatý JájsemRaibek 547
Zlatý marci1 536
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 513

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.