jakub11101

Začal jsem pěstovat fialky. Za jak dlouho asi vyroste nový lísteček?

Nasadil jsem si jeden list do květináče a mám otázku za jak dlouho mi asi vyroste nový lísteček??

Nejlepší odpověď
annas

Měl lístek kořínky? Pokud ne, tak většinou se nedaří. Těžko totiž uhlídat vlhkost hlíny. Fialka nemá rád vlhko a uhnívá.

Rozmnožuji fialku podle tohoto návodu.

"Odřízneme pěkný, zdravý a pevný list od rostliny (nejlépe ze střední řady růžice), zkrátíme na 2 – 4 cm (dlouhé stopky se nedoporučují). Necháme zakořenit ve sklenici s vodou, přikrytou igelitem nebo alobalem (můžeme přidat i dřevěné uhlí).

Lístek je k zasazení do zeminy připraven asi po měsíci. Můžeme sadit i dříve, pokud jsou kořeny alespoň 1,5 cm dlouhé (v závislosti na typu fialky – mini, standard). Doporučuji lístek nechat ve sklenici o něco déle, až se u něj začnou vytvářet maličké rozetky. Růst kořínků se může u každé odrůdy lišit.

http://www.africke-fialky.wz.cz/pes­tovani.htm

Po zasazení do zeminy se lístek objeví po 3 – 5 týdnech.