Slezan

Zabíjí přípravky proti slimákům i hlemýždě zahradního?

Napřílad jak se teď používají ty biologické. Já mám ty hlemýždě na zahradě rád, oni neškodí narozdíl od slimáků a plzáků. Nechtěl bych jim nějak ublížit, působí i esteticky.

Nejlepší odpověď
beer

I když se to na obalu nenajde, obávám se, že ano. Pokud jsem hledal přípravky proti plžům (plži = slimáci i hlemýždi), našel jsem totiž ty samé výrobky jako při hledání „..proti slimákům“. Z toho vyplývá, že zabíjí všechny plže bez rozdílu! (Ferramol, Bio plantella, Nemaslug, ap.)
Možná by to chtělo vzít přípravek po přípravku a Googlem detailně hledat a hledat, spíše ale slimáky likvidovat sběrem či jinými způsoby.

Zdroj: internet

Další odpovědi
michael69

Ano a nejen hlemýždě.Mám zkušenost,že granule zahubí i např. kosa,který ze zvědavosti nějakou sezobne.

Ivetamrz

Dobrý den, poradíte mi prosím, který přípravek na slimáky opravdu funguje?

Anetkaprcka

Já jsem to řešil, a mám dobré zkušenosti s přípravkem Ferramol, jeho základem je fosforečnan železitý.

Ivetamrz

A jak to funguje? To pak budu po zahradě mít mrtvé slimáky?

Anetkaprcka

Ne ne, slimák se toho nažere, a pak zaleze se někam schovat, kde uhyne.

Kajaka

Vepište odpověďMohu se zeptat čím hubíte slimáky?Už si nevím rady.

Bob2

Vepište Si pročti něco na internetu a určitě něco najdeš je toho hodně.
odpověď…

Kajaka

Právě že já na takové věci nemám vůbec čas.