zjentek

Za šest banketek a tři šátečky s ovocnou směsí 82.40,– ?

No proč ne? Šťastný nový rok/happy new year!

Lidi, to JAKO FAKT? Probůh, kolik berete? 🙏

Nejlepší odpověď
da ny

Máš ještě, celkem levného pekaře 😉

Další odpovědi
cappuccino

A nebylo to tesne pred zaviraci hodinou??

Mravenec

A v Praze 132.00,– Kč. 😀

danceman

Zelenského drahota

aliendrone

LOL! A to buď rád, že nevíš CO DOOPRAVDY za ty (mimochodem dosti příznivé) prachy žereš! 😁 Ale rád si počkám na optimistický komentář mého oblíbence Pepy25 ve smyslu, že je to vlastně dobré, protože v Severní Koreji je ještě hůř. Tedy alespoň MYSLÍM, že stále je. 😉 😄

Filip84

Však Tě nikdo nenutí to kupovat: upeč si chleba a nemlsej, sobě tím prospěješ a ještě ušetříš.

Stěžovat si na poměry k ničemu není! 🤦‍♀️🙄🙃

zjentek

@filipscifrou: Vážně ti přijde tvá odpověď v tomto vlákně na místě?

A teď je tady ještě ta druhá věc, ta strašná:

Vážně svou odpověď považuješ za „inteligentní na blbou“?

(Ne ne ne, nebudu ani zde /stejně tak jako v otázce/ přihazovat jakýkoli smajlíky, který by mohli tzv. „neemotivním“ dopomoci ke správnýmu chápání, na to zapomeň, chápej si nadále po svým.)

Filip84

zjentek: Jistěže: problém buďto má řešení, pak je potřeba aplikovat řešení, starosti nepomohou. Nebo problém nemá řešení, a pak starosti také nepomohou. Buď jak buď, starosti nikdy nepomohou. K čemu, tedy, je stěžovat si na cenu výrobku? Změníš to tím, že si tady budeš na to stěžovat? Samozřejmě, že nezměníš. Máš dvě možnosti: buďto to koupíš, nebo to nekoupíš, nic víc, nic míň, to je konstruktivní řešení a nic jiného.

zjentek

Já ti nevím… Proč se neobklopit darmožrouty a posléze rychle nezemřít hlady přímo na své správné konstruktivní myšlení? Vlastně by netřeba oklikou covidu, comedy bojůvek, neštovic, chemtrails…

BTW, „dvě možnosti“ já chápu více, než si ty kdy budeš umět byť jen představit. Kabát NIKDY (!!!) neobracím. Proč? Bo chápu dvě možnosti.

aliendrone

Filip84>>> Ty jsi ale pěkná svině z jeskyně, takové rady dávat zjentkovi! 😉 😄
Při cenách energií a surovin ho 1200g chléb vyjde cca na 50Kč, což je stejné, jako v obchodě, myslím. Ale té práce a času kolem toho! Na druhou stranu je fakt, bude mít chléb (víceméně, dle jeho praktických zkušeností) a ne to, co se jako „konzumní chléb“ prodává. Já se divím, že to někdo vůbec dokáže pozřít. 😁 😁 😁

zjentek

Alien: Pravda, jíst se to rozhodně nedá. Nic. Ani ty banketky za šest korun. Proč? No bo to pečivo vyrábějí služebníci za účelem zisku- je to pořád dokola, ta samá písnička. A může být nový rok, ještě novější rok… Furt nám tu budou sloužit tito pyšní služebníci, v jakémkoli oboru. Proč jsou tady na Zemi, podobně jako Filip neřeší. (;

Filip84

aliendrone: Sakra, když to zvládala s přehledem moje prabába, která uměla stěží číst a psát a opravdu byla dosti poťouchlá (alespoň podle fotek a vyprávění, zemřela dřív, než já se narodil), zvládne to taky. Na poprvé ne, ale kdo nic nedělá, nic nepokazí, chybami se člověk učí, a kde je vůle, je i cesta. Bude dražší, než padesát korun, ale bude ho mít pořád tak za 1/3 – 1/4 ceny, kterou by zaplatil za stejně kvalitní chleba u Mistra cechu pekařského a nebude muset pro něj cestovat čtrnáct měsíců, jak z Tobolsku do Džungarie za Petra Alexejeviče.

Takže, víš co: na blbou otázku inteligentní odpověď, bez urážky!

aliendrone

Filip84>>> A to má být ve 21. století argument PRO nebo PROTI? 😮 Totiž výroba chleba není jen „…nasypejte a přiveďte k varu“, nýbrž věcí na cca 2h, klidně i déle. Dokonce ani když si koupíš „robopekárnu“, tak si moc nepomůžeš, protože sice uspoříš čas (naleješ, nasypeš to tam pak jen čekáš na „hotovo“), ale nikdy jsem z ní nejedl chleba lepší , než jen „dobrý“. Což za to kravení a všechen ten bordel kolem toho nestojí, podle mě. 😕

Sorryjako, to bych mohl argumentovat, že se znovunaučíme přežvykovat kůže, vždyť to uměli už lovci mamutů a to i s NULOVOU gramotností. Ve 21.století bych ale čekal „něco vymazlenějšího“, nemyslíš? 😁 😁 😁

Mravenec

U mě naproti v pekárně, pokud si zajdu na drobnou snídani, nechám například za dva višnové koblížky (bez cukrového posypu) a dva obyčejné koláče (mix, tvaroh, ovoce…) hnedle taky 80 Kč. A rohlíky tam mají za 4 a nějaký halíře,– peněz.