Avatar uživatele
luky.1986

Za jakých podmínek uvedených ZÁKONEM mne může strážnik městské policie donutit odvézt na záchytnou stanici?

Nekdo mi ukrad tasku s mobilem a klicema a ja se nemel po oslave dostat na ranem jak domu. Ze nemam klice sem zjistil az pred bytem. Sel jsem si lehnout za bytovku na louku a cekal az se vrati prytelkyne za hodku z prace domu. Prijel straznik, probehla normalni kontrola a prudil at odejdu, ze tam nesmim lezet, ze me jinak odveze na zachytku. Alkohol jsem pozil, ale normalne gestikuloval a mohl chodit, proste jsem nebyl na srot. Zacal mi vyhrozovat, ze me odveze na zachytku. Ze jim nekdo volal, ze nekdo lezi na louce. Za jakych podminek na to ma pravo? Hladina alkoholu?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2819 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Osoba je povinna se podrobit pobytu na protialkoholní záchytné stanici do doby, než odezní akutní intoxikace v případě:
a.) je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontroluje své chování a tím bezprostředně ohrožuje sebe nebo jiné osoby, veřejný pořádek nebo majetek
b.) je ve stavu vzbuzujícím veřejné pohoršení

Zdroj: Zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami způsobenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zá­konů

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
meTTax

Dobrý den,
Ještě dodám, že strážnikovi to umožňuje přímo § 17b zák. č. 553/1991 Sb., o obecní policii,. za podmínek, které již psal(a) Lamalam v dle zákona č. 379/2005 Sb.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek