Za jakých podmínek jsou vypsané nové volby do zastupitelstva obce? Máme 7 členů, přitom 3 z nich se vzdají mandátu.

Situace u nás: Kandidátka 8 členů X kandidátce se členy 7. Do zastupitelstva se dostali 3+4 členové. Jestliže se vzdá svých mandátů celá ( včetně náhradníků ) kandidátka o 8 členech. Budou vypsané nové volby? Nebo se 3 členové doplní z kandidátky opoziční? Nebo se bude vládnout ve 4 – jsou usnášenischop­ní…Děkuji za odpověď irenaaug@seznam.cz

Odpovědi
jkjk

Dle zakona se nove volby konaji, pokud pocet clenu zastupitelstva klesne pod 5 a nejsou nahradnici. Odstoupeni 3 (+vzdani se nahradnictvi ostanich z kandidatky) tedy bude mit za nasledek nove volby.