jarka76

Za jak dlouho zpětně mi může PVK vyfakturovat stočné, když smlouva byla o stočné rozšířená včera.

Odpovědi
led

Pozrite si zmluvu, malo by to tam byť napísané.

Pepa25

Od celé odbodí od předchozí faktury nebo od zahájení dodávky služeb.

aevul

Osobně bych neplatil nic, na co není smlouva. Není smloiuva – není možné určit povinnosti stran, tj. ani cenu.

Mimochodem, obecná promlčecí lhůta jsou tři roky. Takže v případě soudního vymáhání stačí vznést námitku promlčení a vše starší tří let (v tu chvíli) je už nevymahatelné.

Ovšem, nejsem právník.

Pepa25

aevul: obecná promlčecí lhůta jsou 3 roky

aevul

Pepa25: Máš pravdu, opravil jsem. Díky za upozornění.

jarka76

Ve smlouvě nic není, poslední komunikace byla v roce 2018, kdy jsem hlásila napojení na kanalizaci a bylo mi odpovězeno, že smlouvu mi vystaví až dostanou přípojku do jejich správy. Včera poslali smlouvu na stočné a dnes fakturu na 3 roky zpátky