Petr Kaňa

Za jak dlouho podle odhadů bude mít svět elektrárny pracující na principu jaderné fúze?

Vím že zatím se nedokáže tato reakce udržet dostatečně dlouho na to aby se ekonomicky vyplatila. Jak blízko jsou tomu aby to fungovalo? Bude to 10 let nebo 50?
Myslím si že to vyřeší hodně problémů s globálním oteplováním, kvalitou ovzduší, bezpečnosti…

Odpovědi
Kepler

První reálné spuštění fúzního raktoru se očekává většinou po r. 2035 (ITER). To by měl být stav, kdy zařízení bude dlouhodobě vyrábět více energie, než kolik se jí vloží k vytvoření plazmatu. Existují ještě další projekty v Jižní Korei, Číně a ve Velké Británii. Podrobněji zde: https://voda235­.webnode.cz/ja­derna-fuze/

df

Doporučoval bych vyhledat na youtube nějaká videa o jaderné fúzi. Třeba o tom, že Nikola Tesla tuhle metodu výroby energie vymyslel a americká FBI má o tom veškeré informace z dokumentů, kterých se zmocnila v pokoji, kde bydlel, ihned po jeho smrti. Nebo o tom, jak ziskat energii z éteru, nebo o tom, jak způsobit zemětřesení pomocí teslova oscilátoru.

Dochy

Proč se ptáš? Vždyť to je už léta známý a neměnný termín. Už asi 60 let víme, že tu budeme mít jadernou fúzi do cca 30 let.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.