pn65

Za jak dlouho po vytrhnutí zubu, si můžu zapálit?

Vytrhali mi 4 zuby a pak mi dáseň ještě zašívali, doktorka mi sice zakázalo skoro i dýchat a hlavně kouřit, ale žádný kuřák to stejně nevydrží celý den, máte někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Zubní lékařka má pravdu, ale já nikdy nevydržel nekouřit až jednou jsem chytil zánět a od té doby po zákrocích nekouřil min. 48 hodin. Nedoporučuji.

Další odpovědi
da ny

Minimální pauza = v den extrakce nekouřit (nejdříve za 5 – 6 h).
Ideální je těch 48h :D.
U řezáků nebývá problém, pokud si zapálíte hned po odeznění LA (lokální anestezie).
Mandibulární anestezie vydrží u někoho 4 – 8 i více hodin. Pusu máte tak „dřevěnou, křivou“ a necitlivou, že se i špatně kouří.....
Kouření po vybavení zubu brání vzniku přirozeného „obvazu“ = ve formě krevní sraženiny v ráně.
Ta se rozpadá/nevytvoří a pak tedy hrozí výše zmiňovaný zánět. A to zejména v laterárním úseku dolní čelisti, tzn. po extrakci dolních molárů (stoliček, někdy i premolárů).
Zánět ⇒ suché lůžko se může objevit i po EX molárů v HČ.
Šikovný stomatolog pak „netrápí“ pacienta třeba třítýdenním každodenním vyměňováním drénů. Použije 1 – 2× Alvogyl a je po problému a po bolesti ;).

http://www.mi­listom.cz/zuby-a-kou-eni.html

Littl3

Jen kuř dál, zachvíly půjdou ven další zuby a další. za ty peníze za ty sr***y by jsi si mohl koupit i nový auto a mít pěkný zuby…

tony2412

jasně je lepší nekouřit vůbec,přestal jsem před 3 roky a paráda,vůbec nechápu jak jsem mohl ty smrady vdechovat.....jaký asi může mít vliv ten hnusnej kouř na zuby???

kablik

kuř hned jak ti huba otrne…