AK1812

Za jak dlouho by společně maminka a Dalibor uklidili 2 takové pokoje?

Úklid pokoje zabere mamince 30 min. Když si pokoj uklízí Dalibor sám, zabere mu stejná činnost 90 min.

Prosím o postup a každý krok popsat.
Předem děkuji!

Není to domácí úkol, je to úloha, kterou si dělám dobrovolně, z důvodu přijímacích zkoušek na sš – abych byla připravená. Takže si prosím řeči o tom, že to je domácí úkol, nechte. Pouze tu úlohu nechápu a potřebuji ji vysvětlit.

Nejlepší odpověď
Kelt

Jedná se o úlohu o společné práci. Oba společně budou dělat každý x minut.
Dalibor udělá x/90, maminka x/30, to dohromady musí být rovno 1, z toho vypočítáš x. A 2 pokoje to budou dělat dvakrát delší dobu

Další odpovědi
briketka10

Jde o domácí úkol ten by sis měla
udělat sama.

A matematika není moje hobby :(

iceT

I když to není domácí úkol a chceš si ho vypracovat dobrovolně, abys byla připravená, máš ho vypracovat SAMA.
Moje rada, pokud učivu nerozumíš, měl by ti látku vysvětlit učitel nebo spolužák, který tématu rozumí.

Jéžiš, kde byste byli, kdyby nebylo internetu, co?

Anonymka15+

Kašli na to. Přijímačky jsou stejně o štěstí, takže můžeš být maximálně připravená a když ti nesednou otázky, předběhne tě nějaké pako, které si odpovědi malovalo jako omalovánku. Věř mi, že je to k ničemu. Dopadne to tak, jak má. Mluvím z vlastní zkušenosti. Jsem v prváku na gymplu a to, co se mnou chodí do třídy, není zrovna výkvět inteligence. 😁