KN

Z kolika předmětů se může ve škole na 2. stupni psát v jeden den, když je 6 vyuč. hodin?

Není to někde omezeno? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Myslím tím, jestli se může psát 5 písemek za den.

Nejlepší odpověď
annas

Není písemka jako písemka. Tzv. „velké písemky“ dvě za den a mají být předem ohlášené, ale počet „malých písemek“, třeba desetiminutových přepadovek, není omezený. Třeba místo ústního zkoušení. Záleží na domluvě s vyučujícím. Jde však o nepsané pravido, přece platí, že má student chodit do vyučování připravený …

Další odpovědi
Amie

ano, je to neomezená, ale chytří žáci, vždy řeknou „ale my už píšeme ze dvou předmětů“. Pak je na učitel. Někdy je tak milý že ke dvou testům na který se zatraceně musíme učit, přidá další.
Ale většinou je ukecáme, abychm to psali jiný den.I když já jsem během 3 dnů psala nebo byla zkoušený ze 7 předmětů. No když člověk pak měsíc stráví v nemocnici a nevrátí se není se čemu divit.

anonym

Pokud myslíš písemka, tak za mých mladých let se psala maximálně dvakrát v jednom školním dni. Ale jeden učitel na to vyzrál, takže ke dvěma písemkám jsme si napsali ještě „prověrku“ a bylo vymalováno. Pokud se Ti zdá zátěž díky písemkám nepřiměřená, můžeš se přece s námitkou u vyučujícího ozvat. Pokud učitel uzná Tvé důvody, tak svou písemku posune do dalšího vyučovacího dne.
Dnes se přece dbá na to, aby školní mládež nebyla nepřiměřeně zatěžována.

Michal Kole

Spíš se to nedodržuje, protože se učitelé asi vzájemně neinformují a žákům, vždy nelze věřit.

Mapel

Co je to za divnou otázku? Na nás se žádné omezení nevztahovalo, ani o něm nevím a zavádět něco takového je šílenost.

Amie to napsala správně. Jedinou možností bylo učitele ukecat. Jenom němčinář se nedal.

SonsyMite

To jsme jednou ve škole řešili. Řeklo se že nejvíc 2

Wolf

Na základce nevím, na střední tuším jeden velkej test typu čtvrtletní písemka, ty malý neomezeně.

kkoudy

jedna velká práce jakákoli známkovaná delší než 20 minut může být 1× denně, jiné ale nejsou omezené, ale učitelé mohou říct, že na to máte 19 minut a 59 sekund a ty klidně můžete psát v každé hodině 2×, nebo alespoň takhle nám to bylo řečeno

Efchen

U nás ve škole se velké testy musí zapisovat do třídnice a je takové (možná nepsané) pravidlo,že víc jak tři testy se do třídnice k jenomu dni zapsat nemohou…ale pak samozřejmě hrozí zkoušení,pěti­minutovky a pod… :/
Asi to je všude ale jinak…