david22

Z jakého důvodu se vůči zemím, které se pokouší vyvíjet jaderné zbraně, uvalují sankce? Např. vůči Iránu.

Přitom v jaderném klubu v čele s USA je řada zemí, které už tyto zbraně vlastní a vůči nim žádné sankce nebyly…

Nebo se už pravidla zpřístnila?

Nejlepší odpověď
anonym

Ze tvé otázky přímo čiší trestuhodná neznalost a absence logiky.
5 jaderných velmocí podepsalo již v r. 1968 Smlouvu o nešíření jaderných zbraní, tudíž vůči signatářům by sankce byly nedůvodné a nesmyslné.
viz odkaz níže a ve zdroji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smlou­va_o_ne%C5%A1%C3%AD%C5%9­9en%C3%AD_jader­n%C3%BDch_zbran%C3%AD
Podle smlouvy o nešíření jaderných zbraní (Nuclear Non-Proliferation Treaty, NPT) je v současné době uznáváno pět jaderných velmocí: Spojené státy americké, Rusko, Spojené království, Francie a Čínská lidová republika.
Dva další státy, Indie a Pákistán, které nebyly signatáři Dohody o nešíření jaderných zbraní, provedly jaderné testy – Indie v roce 1974 a Pákistán v devadesátých letech. Severní Korea odstoupila od dohody o jaderném odzbrojení v roce 2003, následně provedla vlastní jaderné testy. Z vlastnictví jaderných zbraní je podezříván Izrael, který se k tomu však nikdy oficiálně nevyjádřil a k dohodě o jaderném odzbrojení se nepřipojil.
Jadernou zbraň v minulosti vyvinula také Jihoafrická republika, ale vlastnictví jaderných zbraní se vzdala a veškeré zásoby zničila. Ze snahy vyrobit jaderné zbraně jsou podezříváni také Írán a Sýrie.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­dern%C3%A1_vel­moc

Další odpovědi
mosoj

Protože Země je již dávno již rozporcována.

tom004

Mimo jiné i proto,že vlády a mocní těchto zemí nejdříve jednají a potom myslí. Nedochází jim,že po případném použití,už nebude co napravovat a o čem přemýšlet.

Michal Kole

taky neuvažují o tom, že sankce má vliv na občany, protože si pak nemůžou koupit to co se třeba z americky dováží.

Maussy

No jak jinak bys jim dal najevo, že se ti to nelíbí ???