_136

Z jakého důvodu není možné v Číně používat Facebook ani whatsapp a jiné mobilní aplikace?

Nejlepší odpověď
annas

"Pokud jde o cenzuru v Číně, WhatsApp nebyl první a rozhodně nebude poslední.

Od roku 2009 se Čína snaží blokovat všechny hlavní globální platformy sociálních médií. Začalo to Facebookem, Twitterem a Google, ale od té doby bylo v Číně blokováno mnohem více webů a aplikací .

WhatsApp se mírně liší od většiny webů blokovaných v Číně, protože je primárně přístupný na mobilním zařízení.

Podobně jako Instagram v Číně nabízí platforma WhatsApp desktopové aplikace, ale většina lidí s nimi interaguje na svém telefonu,. " atd.

https://www.tra­velchinacheaper­.com/access-whatsapp-in-china

"Facebook ( FB ) má po celém světě více než 2,5 miliardy aktivních uživatelů "měsíčně, přičemž v Číně nemá žádné stopy.

"Je to proto, že Facebook je v Číně zakázán spolu s mnoha dalšími globálními poskytovateli sociálních médií. Čínská vláda kontroluje internetový obsah a omezuje, odstraňuje nebo zakazuje obsah, který podle jejího názoru není v zájmu státu. Jde o dlouhý seznam.

Čína je považována za jeden z nejrozsáhlejších a nejsofistikova­nějších cenzurních režimů na světě. 3

Přezdívaná „Velká brána firewall“ – k přebírání online výrazů se používá řada metod, včetně blokování webových stránek a filtrování klíčových slov, cenzura sociálních médií a ničení plakátů s obsahem, který zmiňuje citlivé nebo politické problémy.

Řada vládních agentur ovládá internet, například ústřední oddělení propagandy a ministerstvo veřejné bezpečnosti."

atd. více v odkazu

https://www.in­vestopedia.com/ar­ticles/investin­g/042915/why-facebook-banned-china.asp

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.