bestanswer

Z čeho vznikly výrazy švédská a ruská trojka ? Na první pohled se to může zdát očividné, ale je to?

Doplňuji:
Také mám pocit, že se to používá jen tady u nás.

Nejlepší odpověď
anonym

Oprava některých odpovědí: Ruská trojka je způsob zapřahání koní vedle sebe, kdy v původní ruské trojce postranní koně cválají a prostřední kluše, později byl uznáván i způsob, kdy klušou všichni tři koně. Používali se ruská plemena koní k tomu šlechtění- orlovský klusák, ap. Švédská trojka je z oblasti sexuálních praktik, tuším, že jeden muž a dvě ženy, ale nejsem si jistá :D

Další odpovědi
annas

Sex ve třech – Švédská trojka je termín pro sexuální praktiku ve třech lidech. Nejčastěji to jsou dvě ženy a jeden muž. Označení „Švédská trojka“ pochází ze středověké severní Evropy, kde byl nedostatek mužů po válečných taženích, na přebytek žen, které zůstávaly doma. Výjimečně lze považovat za Švédskou trojku i dva muže a jednu ženu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0v%C­3%A9dsk%C3%A1_troj­ka

Ruská trojka (rusky: Tройка) je druh starého ruského koňského spřežení používaného u saní nebo lehkých kočárů.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troj­ka_%28sp%C5%99e%C5%BE­en%C3%AD%29

Tento původní význam se přenesl i do oblasti sexu – zpravidla dvě ženy a 1 muž.. Tolik uvádí SNČ.

anonym

Zase jen povrchní klišé neználků a naivů.
Ruská je daleko starší a vyjadřuje klasické ruské trojspřeží.
Švédská je novodobá z oblasti sexu – narážející na volnější mravy ve Skandinávii.
(Teprve na konto té švédské, vznikl mnohem později zlidovělý dovětek k té ruské „A třetí hlídá jeansy“.)
Doplňuji:
V zahraničí jsou používány termíny: – „Ménage à trois“ nebo „Threesome“.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-sex-ve-trech-vyzkouseli-jste

huxa

neodpovím na otázku, ale opravím významy (zde asi nikdo neví, co bestanswer tou ruskou trojkou myslel).

Švédská trojka-žena+muž+žena
Ruská trojka-muž+žena+muž

Drap

Ruská trojka je název používaný i ve světě. Vzniklo to z netradičního zapřahání koní. Tři koně vedle sebe, kdy oba krajní jsou mírně vytočení od středového. Toto zapřahání se nikde jinde ve světě nepoužívalo.
Jak přišli ke své trojce švédové, těžko říct asi podle počtu lidí.

anonym

Otázky tohoto druhu dávají ti zběhlejší do rubriky Jazyky.

Max007

Myslím, že tento výraz vznikl za 30. války, kdy Švédové znásilňovali v Evropě ženy. Jednoduše: sex ve třech

anonym

Modifikace ruské trojky v přeneseném smyslu (nikoliv od saní), se údajně začalo používat v 50. letech, kdy se v celém SSSR projevoval dramatický deficit obětí Stalinových čistek a 2. sv. války. Celkem až 13 mil. 650 tisíc. mužských obětí a padlých vojáků. Tedy přímo po válce v některých oblastech poměr až 7 žen na 1 chlapa. Takže logicky ten většinový podíl nejspíš připadal na ženy.

anonym

Hlasim se do diskuze !
K tematu , ale i mimo misu. :)

  • iv-

annas

Nějak dnes převládá babinec…

anonym

ad.an, chybí ti snad někdotyvíškdo?

annas

Stačí, že jsem to už schytala u své otázky, kterou jsem právě vložila …

anonym

Jdu se tam podívat :D

Drap

Ještě že nás „znalec“ poučil

annas

Kdo umí, ten umí …

anonym

Huxa, na šestnáct let máš docela obšírné informace ( doufám, že jen teoretické a ne praktické) i zájmy. Tvoje otázky ohledně klistýru v sexu a znásilnění atd. nás tady všechny vážně obohatí a nenecha jí nás zhebnout nudou :D

anonym

sakriš, mě to tak rozhodilo,že jsem napsala hrubku-klystýr, omlouvám se :D

annas

Ad bohemica, mladý si neuvědomuje, že se všechno vyvíj, mění, takže původní praktiky se usktuečňovaly tak, dnes se provádějí tak i tak.

annas

Ještě jsem něco hledala na našla – současnost:
http://pro-zeny.showbiz.cz/ces­ke-milovani-po-svedsku/

Existují dvě varianty trojky: dvě ženy a jeden muž – ruská trojka a dva muži a jedna žena – švédská trojka. Abysme v tom ale neměli guláš, pro jednoduchost budeme oběma způsobům sdílení rozkoše ve třech říkat trojka švédská.

anonym

an, dokud se nejedná o sex dva koně a chlap, tak jsem v klidu. huxa aspoň sedí u kompu a snaží se. Nešlape po holubech ! Konečně je tady diskuze bez těch invektiv, i když je to docela prča to číst…:D

bolak

taky mě to trochu zmátlo, ta švédská je jasná, ale s tou ruskou, já vždycky myslel že je to muž+žena+kůň

no tak aspoň mám konečně jasno, a ještě bych prosil vysvětlit tu perestrojku

annas

Ad bolak. Nejsi sám, kdo se ptá.

Što takoje Perestrojka,“ táže se soldát Peťka svého důstojníka Čapajeva.

„Nu,“ odpovídá Čapajev, „v perestrojce budeš mít stejnou papachu, stejný kabát, stejné boty a stejné jídlo jako tvoji důstojníci.“

anonym

bolaku, ty seš přeci kůň :))

manon

Bohemica: Z té trojky? :)
bolak :D :D :D

briketka10

:)) :)) :))

manon

Zdá se, že znalci a SNČ už malinko pokulhávají za českou praxí. SIce každý ví, že ruská trojka jsou tři koně vedle sebe, ale to označení seskupení v sexu je hodně nejednotné. Asi mezitím došlo k vývoji :)

annas

manon, souhlasím, že teorie je jiná než praxe. Ta se přizpůsobuje okolnostem.

Ale je pravda, že je rozdíl mezi středověkem a novověkem (novodobou dobou), takže co dodat …

manon

annas: Jsou dvě možnosti – nedodat raději nic anebo přece jen dodat, že ať už je to jak chce, mluvit o povrchních klišé neználků a naivů je na mne silná káva.

briketka10

mám dát huxovi bodík holky :))

manon

briketka10: Je to tak na půl bodu, když mu ho dáš, druhá bude za mne :) Je to čipera 16tiletý :)

anonym

briketko, přemýšlela jsem o tom, tak je to teď na tobě, ať není ten zklamanej :D

anonym

Dejte. Jediny ma pravdu. :)
Ostatni me ted zbavili iluze.
Ja vzdy snila o Svedske trojce. Ja a 2 muzi.
Jeden by me varil kafe a ten druhej obed. :)

  • iv-

anonym

Já mám rezervé na to kafe.
(A už mám i několik adeptů na toho parťáka).

anonym

Joo ? Ale na to kafe budu dohlizet. Bojim se, ze by jste me do nej dal ciankaly. :-O

  • iv-

manon

Vidíš -iv-II., tohle je poměrně taky zažité, často se to používá právě takto obráceně.
Tak si z toho nedělej těžkou hlavu, jak se vám bude říkat, až jednou ten sen zrealizuješ :)

anonym

  • iv-II. není to sice k otázce, ale k tvojí diskuzi, snad se ten zatracenej kodex nepotento…dneska si moji hafani mlasknou, kvůlivá odpovědím jsem shořela oběd :( takže teď by se hodil ten chlap na to vaření, ale já bych uvítala takový ten „cattering“ :D

briketka10

:)) :)):))

anonym

jdu větrat u toho musím být, jeden oblud je trochu parkurovej, je schopnej vniknout do objektu i oknem :))

anonym

Bohemico, hodil by se jeste treti chlap. Na uklid. :)

  • iv-

mosoj

Jů to je diskuse !!!
Ne nadarmo se žíká že se celý svět točí kolem toho. A to ještě nevíme, na čem stojí!

annas

Přece žena, něžné to pohlaví …

mosoj

Nežíká- říká !

manon

mosoj: Myslela jsem, že jsi z toho začal šišlat :)

anonym

Tak jsme bohužel rekord v debatě netrhli, na to jsou jiní…:D