Z čeho vyrobit bezpečnostní zábranu nad schody?

potřebuji bezp. zábranu, jednostranně otevírací, do otvoru šíře 144cm a nenašel jsem na netu nic co by mě uspokojilo. napadlo mě z něčeho vyrobit od hliníkového systému z Hornbachu, přes ocelové slabostěnné svař.jackly, až po svaření s PPR trubek včetně pantů a zástrčky. napadne něco i vás? představuji si pevný rám + výplň. celková váha co nejmenší a jednoduchá montáž

Nejlepší odpověď
gecco

PPR ani ten „hliníkový systém“ moc pevností neoplývají… U hliníku navíc nenadchne cena…
😉
Osobně bych volil masivní dřevo (smrk, buk…), rám s kolmými šprušlemi (vodorovné dítě přeleze) a vysoký aspoň 140 (aby šprček nedosáhl na petličku – dokud to neuvidíš, neuvěříš, jak jsou děti vynalézavé)…
😉

Polaskova44

No, můj manžel nad výrobou takovéto zábrany také přemýšlel. Nakonec se k tomu ale nedostal, takže to dopadlo tak, že jsme ji koupili. Jednu dobrou se nám povedlo najít tady https://www.lu­ceda.cz/detske-zabrany-pupyhou/ Svépomocí by to asi vyšlo levněji, ale i tak nebyla za špatnou cenu. :)