Zvědavý

Z čeho se skládá maturita z českého jazyka a literatury? Co se během ní dělá?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

" Maturitní zkouška ve školním roce 2020/2021 zůstává rozdělena na dvě části – společnou a profilovou, došlo však k zásadním změnám ve struktuře obou částí.

Ve společné části žáci konají povinně zkoušku z českého jazyka a literatury a v rámci druhé povinné zkoušky mohou volit mezi zkouškou z cizího jazyka, nebo matematiky. Pro žádný obor vzdělání tedy není zákonem stanovena povinnost maturovat z matematiky – novela školského zákona zrušila plánované konání 3 povinných zkoušek ve společné části.

Zkoušky společné části se nově konají pouze formou didaktických testů, které se hodnotí pouze slovně „uspěl(a)“ nebo „neuspěl(a)“ s procentuálním vyjádřením úspěšnosti, žáci tedy z těchto zkoušek neobdrží na vysvědčení známku

Profilové zkoušky z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka se konají vždy formou písemné práce a formou ústní zkoušky před zkušební maturitní komisí."

více v odkazu
https://maturi­ta.cermat.cz/

V odkazu si klikněte i na nadpisy vlevo, dovíte se víc.

Obecně – u testů z CJL, budete zatrhávat správné odpovědí v zadaném textu.

U písemné zkoušky napíšete slohovou práci na téma v daném slohovém útvaru (např. úvaha, vypravování atd.)

Při ústním zkoušení budete hovořit na téma, které je v otázce.

Nevím, jakým způsobem máte sestavené otázky, proto uvádím jen příklad. Otázka – např. znaky romantismu, doba, kdo psal, rozbor díla, doplněnl z četby. atd. Knihy jste si vybral.

Další odpovědi
seraphico

Maturitní zkouška z českého jazyka se skládá ze slohové práce, z didaktického testu a ústní části (20 knížek, z nichž si jednu vylosujete + otázka na sloh).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.