Beny

Z čeho jsou držťky, které se použivají do držťkové polévky ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Dršťky jsou vyráběny z předvařených předžaludků skotu (čepec, bachor a kniha). Výroba spočívá ve vyprázdnění obsahu a vyprání zbytků potravy skotu po porážce. Následuje praní v několika cyklech, kde se docílí zbavení nečistot z čisté svaloviny. Svalovina předžaludků je bílá, z vnější strany hladká a z vnitřní s texturou dle druhu předžaludku. Svalovina se nakrájí na malé nudličky, které jsou nazývány dršťkami a jsou hlavní surovinou pro výrobu dršťkové polévky.
Doplňuji:
Jen doplním toma004, nejlepší polévky! 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dr%C5%A1%­C5%A5ky

Další odpovědi
tom004

Jen doplním Aleshe,skvělé polévky. 🙂
Doplňuji:
Souhlasím.

iceT

Nechcete-li pojídat dršťky,lze tuto surovinu nahradit hlívou ústřičnou,houbami nazývanými václavky nebo houbou,která se jmenuje kotrč kadeřavý.Můj chlap dršťky taky nejí,ale z václavek nebo hlívy si dá a rád.

annas

Opět několik otázek stejného typu. Jedna z nich v liště.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-drstky

rtepp

Hovězí žaludek.

quentos

držťky nejsou nic; máte-li na mysli DRŠŤKY (podle PČP je též možno psát bez Ť), pak viz odpovědi kolegů. Se slovem „držka“ opravdu pranic společného

Drap

Převážně se používají hovězí, lze však použít í vepřový žaludek. Polévka je potom jemnější a chuť výborná.

MILAN1961

kráva ze žaludku

anonym

Na drštkovou polévku do Muzejky na Lidické!

kapka

Jste koukala dneska na Prostřeno, co? Jak se tam nad tím skoro všichni ošklíbali. 🙂

Beny

Ano také jsem se ošklíbala . Ano koukala a proto mě to zajímalo

Alesh

Dršťkovka the best polívka forever! 🙂

kapka

Já ji jako malá vůbec nejedla, fuj,fuj, ale dnes mi chutná.

Alesh

No to máš štěstí, jinak bych s tebou už do smrti nepromluvil! 🙂