Michal Kole

Z čeho je školní křída na psaní na tabuli ? Na wikipedii jou pouze 2 řádky.

Nejlepší odpověď
quentos

Jde o přírodní usazeninu, konkrétně jednu z forem vápence, kterou tvoří nerost zvaný kalcit (uhličitan vápenatý – CaCO3).

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Chalk

Další odpovědi
radce

Uhličitan vápenatý ?

Děda Louda

Školní křída:

Křída je usazená hornina , drobivý, pórovitý a slabě zpevněný ekvivalent vápence Využívá se k výrobě křídy jako psací potřeby.
Nejznámějším využitím je plavením přírodní křídy vyrobená psací křída, důvěrně známá ze školního prostředí.