tvtomasa

Word- číslování stránek

Dobrý den.
Nevíte jak mohu odstranit čílo stránky, pouze na jedné stránce tak aby ostatní stránky zůstali očíslované?

Nejlepší odpověď
Fyzik

Jedna varianta, nevím jestli funguje: V zápatí vypneš na té stránce variantu Propojit s předchozím, smažeš číslování kde potřebuješ, a pak jen upravíš číslování tak, aby ti všude sedělo.

Obecněji: Vytvoříš si na té jedné straně zvláštní oddíl rozložení obsahu. Záleží hodně na verzi wordu, ale obvykle v nabídce Rozvržení stránky najdeš položku Konce oddílu nebo tak nějak a dáš vložit konec na novou stránku. To uděláš před i za tou stránkou, kterou chceš oddělit, takže ti vzniknou tři oddíly, jeden před tou stránkou, jeden za, a jeden, v němž ti bude chybět číslování. Pro každý oddíl nastavíš jiné zápatí (můžeš tam měnit cokoli, třeba počet sloupců. velikost stránky a tak, v tom je to perfektní).