lejlalej

Občas mi svítí kontrolka webkamery. Znamená to, že mě někdo sleduje?

Ahoj všichni, najde se tady nějaký odborník na notebooky a mohl by mi prosím poradit?
Nedávno jsme přeinstalovávali Windows a od té doby mi svítí LE dioda u webcamery (samozřejmě jenom občas). Našla jsem, že by to mohlo být kvůli tomu přeinstalování, že tam ted chybí nějaké ovladače (tady je kopie-Na notebooku(Lenovo G580) jsem si omylem odinstaloval ovladače a software na integrovanou webkameru. Od té doby občas svítí kontrolka webkamery.)- Takže to mně uklidnuje, že je možné, že mě nikdo nesleduje. Také jsem našla, že si mám vypnout cameru ve „woknech“, tak jsem to včera udělala, a přesto to po chvíli zase začalo svítit. Já vím, že vy asi neodhadnete, jestli mě někdo sleduje nebo ne. Ale nemáte s tím nějaké zkušenosti, nebo nevíte, jak zjistit, co je příčinou? Nějak, že by to zvládl úplný antitalent na počítače jako já. Děkuju moc!

Nejlepší odpověď
still

Pokud občas svítí a občas ne, tak je to zvláštní. Může jít o chybnou signalizaci. Jestli chybí driver, tak ho zkuste doinstalovat (včetně obslužné aplikace), přivést kameru do plně funkčního stavu a pak ji teprve zakažte ve správci zařízení Windows.
Novější ThinkPady od Lenova umí vypínat kameru i v BOISu, stejně tak i mikrofon. Podívejte se i tam a pokud tuhle volbu máte, zakažte kameru i v BIOSu.
A ještě pro jistotu přelepte kameru černou páskou. Je prý velmi jednoduché převzít kontrolu nad kamerou z internetu, takže jistota je jistota.

Další věc je, jestli nemáte v systému nějakou havěť. Pro jistotu proscanujte systém nějakým lepším antivirem. Můžu doporučit Eset Smart Security, ten umí mimojiné i hlídat webkameru, jestli se nějaká aplikace nepokouší s ní manipulovat, při každém takovém pokusu zobrazí upozornění s volbou, jestli to povolit nebo ne.