Avatar uživatele
lejlalej

Občas mi svítí kontrolka webkamery. Znamená to, že mě někdo sleduje?

Ahoj všichni, najde se tady nějaký odborník na notebooky a mohl by mi prosím poradit?
Nedávno jsme přeinstalovávali Windows a od té doby mi svítí LE dioda u webcamery (samozřejmě jenom občas). Našla jsem, že by to mohlo být kvůli tomu přeinstalování, že tam ted chybí nějaké ovladače (tady je kopie-Na notebooku(Lenovo G580) jsem si omylem odinstaloval ovladače a software na integrovanou webkameru. Od té doby občas svítí kontrolka webkamery.)- Takže to mně uklidnuje, že je možné, že mě nikdo nesleduje. Také jsem našla, že si mám vypnout cameru ve „woknech“, tak jsem to včera udělala, a přesto to po chvíli zase začalo svítit. Já vím, že vy asi neodhadnete, jestli mě někdo sleduje nebo ne. Ale nemáte s tím nějaké zkušenosti, nebo nevíte, jak zjistit, co je příčinou? Nějak, že by to zvládl úplný antitalent na počítače jako já. Děkuju moc!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
still

Pokud občas svítí a občas ne, tak je to zvláštní. Může jít o chybnou signalizaci. Jestli chybí driver, tak ho zkuste doinstalovat (včetně obslužné aplikace), přivést kameru do plně funkčního stavu a pak ji teprve zakažte ve správci zařízení Windows.
Novější ThinkPady od Lenova umí vypínat kameru i v BOISu, stejně tak i mikrofon. Podívejte se i tam a pokud tuhle volbu máte, zakažte kameru i v BIOSu.
A ještě pro jistotu přelepte kameru černou páskou. Je prý velmi jednoduché převzít kontrolu nad kamerou z internetu, takže jistota je jistota.

Další věc je, jestli nemáte v systému nějakou havěť. Pro jistotu proscanujte systém nějakým lepším antivirem. Můžu doporučit Eset Smart Security, ten umí mimojiné i hlídat webkameru, jestli se nějaká aplikace nepokouší s ní manipulovat, při každém takovém pokusu zobrazí upozornění s volbou, jestli to povolit nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek