Avatar uživatele
22aa

Walkman Base Tech je nový, ale originálky hraje rozladěně. Proč?

Dobrý den.
Mám walkman koupený z eshopu, ale je nový, není starý, ale je chyba, proč hraje rozladěně některé kazety (originálky).
Nevíte prosím jak to seštelovat?
Neoriginální take hraje ale taky rozladěně ale nejsou tolik rozladěné jako u originálek.
Není třeba kazetu přetočit nebo je nutné kazeták seštelovat,vyčistit což je nutné z výroby?
Děkuji. 22aa.

Zajímavá 0 před 1164 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

To spíš vypadá, že hraje podle unaveností baterií. Míval jsem walkmany Sony nebo Panasonic. Byli v pohodě. Tam kde je hlava, je štelovací šroubek s pružinkou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Jak rozladěné?
Jestli kolísá výška tónu, tak kolísá rychlost. To může způsobit nízké napětí baterií, velký odpor odvíjecího trnu, malý přítlak tónové kladky nebo špatná kolmost k tónovému hřídeli. Nemáš tam místo primárních článků akumulátory 1,2V?
Jestli je nahrávka nad nebo pod tónem, je špatná rychlost. Tu snadno ověříš, když na pásce uděláš značky 475 mm od sebe a změříš čas přehrání. Musí být 10 vteřin. Na seřízení rychlosti je na desce trimr.
V žádném případě nehýbej žádnými šroubky v páskové dráze!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
22aa

Baterky mám nabitý. Koupil jsem si dobíjecí v okay. Ale nevím i přes nové baterie proč některé kazety na neznačkových nových walkmanech hraje falešně. A nevíte je thomson značková firma? Koupil jsem si jeden od thomsonu a slyšel jsem že na ukázce že hrál falešně. Jestli to není kazeta která ten walkman nebere.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

A fotku štelovacího šroubku jsem neviděl ani vevím jak vypadá.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Pozor!!! Důrazně varuju před jakýmkoli otáčením šroubků hlavy!!!
Výšku nelze nastavit bez spociální kazety s výřezem a výšku bez měřicí kazety s nahrávkou 10 kHz a osciloskopem.

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Je snímací hlava. Je na dvou šroubkách. Ten levý je napevno, pravý má pod sebou pružinku. Tím se to dá doladit. Pravda, kazetu jsem neviděl asi tak dlouho jako disketu nebo CD.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Díky. A pomůže to i na těch levnejch křápech které se vyrábějí dneska? Já myslím že určitě ano.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Ono mi to přes ty blbý dveře nejde seštelovat. Šteluje si mi to blbě.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

A jak to musí bejt seštelovaný? Musí to být utažené nebo naopak. uvolněné? Nikdy jsem nešteloval a mám walkman poprvé v životě 2 roky takže nevím jak to musí být aby to přehrávalo normálně.

před 1163 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika