Avatar uživatele
JájsemRaibek

Vztahuje se GDPR i na řidiče automobilu?

Kvůli ochraně nepoužívají blinkr, co je každému po tom kam jede.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dochy před 1573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Připomíná mě to jeden starý vtip: Muž kupuje lístek na vlak: Jeden lístek prosím!
Jistě, a kam to má bejt? Muž se rozezlí: Co vyzvídáte?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Blinkr není osobní údaj. Krom toho je vyžadován ZÁKONEM. GDPR NENÍ zákon. U nás je zákonem Zákon na ochranu osobních údajů. Další věc je, že jde o informaci, kterou poskytuje sám řidič a nikdo jiný ji ani neuchovává.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Představitelé policie slibovali zvýšený dohled na tento nešvar, včetně vyšších sankcí, ale „skutek utek“. Zřejmě usoudili, že to není tak horké. Bohužel pro nás, normální řidiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

GDPR a pravidla silničního provozu nemají nic společného. Když se blbec rozhodne, že nebude používat blinkry, může počítat s tím, že mu někdo pomačká plechy, nebo ho rovnou sestřelí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Nýní je moda jezdit nezřetelně šetří se přepínače a žárovky a i tím jsou menší v Česku emise. Ovšem tito mistři málo cestují v Rakousku to je za 1000 Eur.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dubraro

Edison:
Zákon na ochranu osobních údajů byl zrušen. Aktuálně platí Zákon o zpracování osobních údajů. GDPR má formu Nařízení EP a Rady a jako takové je přímo platné v členských zemích EU.

před 1572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To nařízení nedělá nic jiného, než diktuje státům, jak musejí zpracovat příslušné národní zákony. Nařízení by bylo závazné pro občany, jen pokud by zákon neexistoval. Jenže on existuje a je harmonizovaný s tímto nařízením. Takže opatrně s nějakým GDPR…

Jinak souhlas, já ten zákon jakž takž kapku znám ještě pod starým názvem.

před 1572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
independent

… a taxikáři parkujou kde se jim zachce, asi taky GDPR

před 1573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tohle je co za blábol???

před 1573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
independent

Špatně jsem si přečetl otázku, já tam viděl „autobusů“, kdo dnes autům říká automobily.

před 1572 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek