JájsemRaibek

Vztahuje se GDPR i na řidiče automobilu?

Kvůli ochraně nepoužívají blinkr, co je každému po tom kam jede.

Nejlepší odpověď
hapiky

Připomíná mě to jeden starý vtip: Muž kupuje lístek na vlak: Jeden lístek prosím!
Jistě, a kam to má bejt? Muž se rozezlí: Co vyzvídáte?

Další odpovědi
Edison

Blinkr není osobní údaj. Krom toho je vyžadován ZÁKONEM. GDPR NENÍ zákon. U nás je zákonem Zákon na ochranu osobních údajů. Další věc je, že jde o informaci, kterou poskytuje sám řidič a nikdo jiný ji ani neuchovává.

elkon

Představitelé policie slibovali zvýšený dohled na tento nešvar, včetně vyšších sankcí, ale „skutek utek“. Zřejmě usoudili, že to není tak horké. Bohužel pro nás, normální řidiče.

Kepler

GDPR a pravidla silničního provozu nemají nic společného. Když se blbec rozhodne, že nebude používat blinkry, může počítat s tím, že mu někdo pomačká plechy, nebo ho rovnou sestřelí.

Kryšpín

Nýní je moda jezdit nezřetelně šetří se přepínače a žárovky a i tím jsou menší v Česku emise. Ovšem tito mistři málo cestují v Rakousku to je za 1000 Eur.

dubraro

Edison:
Zákon na ochranu osobních údajů byl zrušen. Aktuálně platí Zákon o zpracování osobních údajů. GDPR má formu Nařízení EP a Rady a jako takové je přímo platné v členských zemích EU.

Edison

To nařízení nedělá nic jiného, než diktuje státům, jak musejí zpracovat příslušné národní zákony. Nařízení by bylo závazné pro občany, jen pokud by zákon neexistoval. Jenže on existuje a je harmonizovaný s tímto nařízením. Takže opatrně s nějakým GDPR…

Jinak souhlas, já ten zákon jakž takž kapku znám ještě pod starým názvem.

independent

… a taxikáři parkujou kde se jim zachce, asi taky GDPR

Edison

Tohle je co za blábol???

independent

Špatně jsem si přečetl otázku, já tam viděl „autobusů“, kdo dnes autům říká automobily.