bond73

Vztahuje se amnestie na tr. cin padelani a pozmenovani

chtel bych se timto zeptat,zda amnestie z 1.1.2010 se vztahuje na tr, cin dle ust°.paragrafu 140 odst. 2 za pouziti paragrafu 143 padelani bezhotovostniho penezniho prostredku. Diky

Nejlepší odpověď
standa

VZTAHUJE !

Ale nikoli, že by byl trest ´amnestován´ nebo-li zrušen.

Trest bude přiměřeně zkrácen, protože podle nového trestního zákoníku je v druhém odstavci tohoto trestného činu (§ 233) snížená trestní sazba z původního rozpětí 5–10 na 3–8 let.

Takže odsouzený obdrží v dohledné době dopis od soudu, ve kterém bude oznámena výše zmiňovaná překvalifikace (zkrácení) již uděleného trestu.