demi

Vztahuje se Amnestie kdyz sem vykonal pred 3 rokama trest 1 rok 247§ na vymaz trestu z rejstriku trestu

vymaz rejstriku trestu

Nejlepší odpověď
standa

Vaší otázce vztahu ´amnestie´ k výmazu trestu z rejstříku trestů nerozumím.

Nezávisle na zmiňované ´amnestii´ však můžete podat soudu žádost o ZAHLAZENÍ svého odsouzení.

Žádosti lze vyhovět pokud jste vedl nepřetržitě po výkonu vašeho trestu (který byl do 1 roku) řádný život po dobu 3 let.

Pokud byl trest nad 1 rok, pak se lhůta pro vedení řádného života prodlužuje na 5 let.