Edith

Vzdávám se práva odvolání

Dobrý den, prosím Vás mohu se zeptat co znamená, když po mě na úřadě chtějí napsat a podepsat větu VZDÁVÁM SE PRÁVA ODVOLÁNÍ jedná se o vyřízení příspěvku na péči o nemohoucí osobu. Mám nárok od prosince kdy jsem podávala žádost nárok mi nechtějí přiznat jen pod podmínkou, že na žádost připíši a podepíši větu vzdávám se práva odvolání a datum 28.12.

Nejlepší odpověď
standa

Je to jen ´procesní´ záležitost, která v tomto případě nemá vliv na fakt, že příspěvek dostanete.

Protože, kdybyste se svého obecného práva na odvolání proti úkonu ve správním řízení (což je i tento příklad) na místě nevzdala, tak by musela běžet 15-ti denní lhůta, a až po této lhůtě by usnesení nabylo právní moci a to už by bylo vzhledem k příspěvku za prosinec pozdě.

Takže „v klidu“ podepiště, že se vzdáváte práva na odvolání v tomto konkrétním případě prosincového příspěvku.

Je to paradoxní, ale ta úřednice vám radí ve VAŠEM zájmu.