redy

Vzali byste práci za šest „pětek“?

Přesněji za 66 Kč za hodinu.
Kámoška má možnost pracovat, ptá se mě – ale co já vím?
Tak by mě zajímalo, co vy na to.

Děkuju,

Vzdělání – má střední školu

Rodina – dvě děti.

Děkuju vám, je to dočastná práce, na důvod jsem se neptala.

Nejlepší odpověď
gecco

Asi ne…
Ale asi nejsem v téže situaci, jako ta kámoška…
___
Takže – podle situace…
Známá třeba dělá za podobný peníz – a to je VS…
Jenže ona peníze apriori nepotřebuje a dělá to, co ji baví…
😉
_____________­________________________­_______
Dočasná práce, OK…
😉
Neztratí (nebo nabude) pracovní návyky, vypadne ze stereotypu domácnosti, něco si přivydělá…
Proč ne?
Jen – má-li nárok na nějaké ´dávky´ – at si pohlídá, aby o ně tímto příjmem nepřišla…
To by, myslím, byla škoda – mohla by se totiž věnovat i ´samostudiu´ a zvýšit si kvalifikaci…
😉

Další odpovědi
Kepler

Není to už pod minimální mzdou? Za tu almužnu bych ani nevstal z postele.

da ny

Je to minimální mzda něco mezi 10 – 11 tisíci hrubého. Zřejmě nekvalifikovaná práce (tady to mají ženy prodávající v jednom papírnictví nebo DPČ a DPP v solárku)..
Takovou práci bych vzala max. dočasně nebo k dalšímu příjmu jako DPČ.
Někde je k základu možné ještě získat příplatky: odměnu, prémie, osobní ohodnocení, směnnost apod.
Má kamarádka střední školu s maturitou, v jakém oboru?
Mám též známou, která je zaměstnána na část úvazku za stejný peníz. Je to její kapesné, manžel financuje chod domácnosti a veškeré potřeby rodiny.
Jiní jsou s takovou mzdou odkázáni ještě na dávky sociální podpory.
Platové tarify v tabulce:
http://kupnisi­la.cz/platove-tridy-tabulky/

.

Medulka.013

Tak za minimální mzdu pracuji 16 let, takže 66 korun je pro mě dost peněz. Nevím kolik mám nyní přesně na hodinu, ale hrubého mám necelých 10500, což je peněz jako želez.
Takže ano, práci za šest pětek bych vzala – pokud bych ji vlastně už nevzala.

Dochy

Vypadá to, že to je minimálka pro nekvalifikovanou práci. Pomůže jí to nějak? Neodrovná jí to (psychicky, fyzicky, finančně)? Nemůže najít něco vhodnějšího?

Klaproth

Já osobně bych to v současnosti nebral, ale chápu, že pro někoho to může být zajímavá nabídka.