Význam slova záruka?

Porovnat se slovem garance? Nemají stejný význam?

Nejlepší odpověď
hanulka11

mají stejný význam

záruka je -•garance řemeslníka, případně stavebního podnikatele, vůči zákazníkovi, resp. stavebníkovi, ze které vyplývá ručení za prokazatelné závady vzniklé v důsledku chybné práce.

Zdroj: podle Wikipedie

Další odpovědi
Michal Kole

Já myslím, že právník prodejce, zhotovitele nějakou odlišnost najde, aby byl zákazník „někde“ a prodejce, zhotovitel za nic nezodpovídal.

led

záruka – v češtine
garance – medzinárodný výraz záruky

fofbal

Mluvíme-li češtinou, stejný význam
mluvíme-li dobovou češtinou- zase stejné.
Kdo má dobrou slovní zásobu vybárá si, jinak -stejné