Brambacher

Význam slova

Jaký je význam slova korektnější?

Nejlepší odpověď
quentos

2. stupeň od „korektní“. Mimo významu „správný“, který uvedla kolegyně, se toto slovo v češtině ještě používá ve významu „společensky přijatelný, slušný“.

Další odpovědi
annas

Doplnila jsem odpověď, ale byla vpodstatě stejná jako Quentosova. Na chvíli jsem od počítače odběhla a pak vložila. Odpověď nejde smazat, takže ji píši znova.

Korektní – správný; dbající zásad poctivosti a slušnosti.

mirlin

Být korektní znamená nedělat věci „pod pás“.

hanulka11

správnější