Význam, definice slova – parastratotyp

Geologická otázka na význam slova parastratotyp

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení najdete ke konci článku na stránce: http://geologi­e.vsb.cz/pale­ontologie/stra­tigrafie/Stra­tigrafick%C3%A9%20st­upnice%20a%20jed­notky1.htm

Další odpovědi
Lencis

Stratotyp je geologická lokalita, která definuje standard (typický sled vrstev) které odpovídají konkrétním historickým geologickým obdobím. V Českém krasu je známý např. Klonk u Suchomast, který definuje celosvětový standard pro hranici siluru a devonu.

Stratotypy jsou určovány a schvalovány Mezinárodní komisí pro stratigrafii (International Commission on Stratigraphy),[1] která je součástí Mezinárodního svazu geologických věd (International Union of Geological Sciences).

Doplňkový stratotyp (dříve parastratotyp) je hranice mezi spodním a středním devonem.