M.Zowadova

Jak vypnout antivirus? Pomůže to zrychlit počítač a využít disk na 100 %?

Pokaždé, když zapnu notebook počítač se hrozně seká. Na internetu jsem se dočetla, že to bývá nejspíš antivirem, protože skenuje všechny soubory. Chtěla bych tento program vypnout, ale nevím jak se jmenuje. Jestli víte který program to je (nejspíš by to měl být nějaký z obrázku) Tak mi to prosím řekněte.
P.S. Když se dívám na využití disku, tak ho skoro nic nevyužívá, a když už tak jen opravdu hodně málo.

Odpovědi
dr.luha

Otevři si tabulku Procesy. Tam uvidíš, co aktuálně – v reálném čase točí diskem.

pentoda

Antivir je Avast. Doporučuji nevypínat!! Raději se podívat na programy „po spuštění“ a některé nepotřebné vypnout. Cesta vede tudy, ne přes antivir. Ale je to Vaše volba… Do příkazového řádku (většinou je pod ikonou lupy) napsat: msconfig , vybrat z nabídky, ale spíše bude jenom jedna a tu odkliknout, potom jít do záložky Po spuštění.
Nebo jak psáno výše, otevřete trojhmatem Ctrl + Alt + Del.

Leonardo

Tak za prvé: Co je to origin, szninstall, microsoftdrive, NVIDIA Capture Server Proxy, wszndesktop aj.? Odinstaluj, co s toho nepotřebuješ, antivir nech zapnutý. Co se týká disku, čím menší využití, tím lépe, nebo potřebuješ, aby se furt točil a spotřebovával energii?

ivzez

Využijete (zaplníte)-li disk na 100 %, neuděláte už na PC /téměř) nic.

Vyhoďte software od Seznamu → zbytečně Vám ubírá paměť (neustále
na pozadí hledá aktualizace a odnastavit to nejde → i odstranění mi dalo
docela „zabrat“ ))–:.

Vypněte všechny updatery, webstorage a podobné programy
a restartujte notebook. Situace by se měla zlepšit.

Já sama antivir nepoužívám, ale nikomu to nedoporučuji.
Jsem si vědoma nebezpečí, a pokud něco „ulovím“, klidně
systém přeinstaluji.

Potřebujete ten Wszndesktop?

Problém by mohl být i v kombinaci Avastu s
Windows Defenderem. Zrušila bych Avast a
ponechala Defender. Nebo naopak.

_____

OT:
Jaká je Polaris Office → jak jste s ní spokojena?