ReHu

Vytvořila se mi na střevě smyčka. Hledala jsem na netu, ale neúspěšně.

Ráda bych věděla, proč a co dělat, aby se to neopakovalo. Lékaři mi nic neřekli.
Doplňuji:
Bohemica – vím to proto, že jsem na vyšetřeních byla. Strávila jsem v nemocnici na pohotovosti celou noc ze čtvrtka na pátek. Mám to i v lékařské zprávě.

Zajímá mě, proč se to stalo a co dělat, aby se to neopakovalo.

Při dnešní kontrole byl lékař nepříjemný a odtažitý, tak jsem ho na nic dál neptala. Zkusím to při další kontrole, třeba tam bude mít službu někdo jiný.

Nejlepší odpověď
badisko

mas spatneho lekare …zajdi si k jinemu konzultace z jinym lekarem je podle zakona zdarma …take mas pravo na informace ..:D

Další odpovědi
anonym

A jak to víš? Toto se dá zjistit po důkladném odborném vyšetření, takže minim. toto jsi musela podstoupit. Vyšetřující lékař má povinnost informovat pacienta o jeho stavu, nálezu, diagnóze atd…A pacient má nárok, ne-li povinnost se ptát!
Jsi na této poradně už dost dlouho na to abys věděla, že tady žádný lékař nefunguje a i kdyby náhodou ano, snad bys nevěřila na základě dodaných informací, že ti někdo zodpovědně poradí?

Doplňuji:
Hlavně bych se ptala na prognózu!

marci1

Velkou chybou je vše detailně nekonzultovat se svým lékařem. Pokud Vám lékař podrobný výklad k Vašemu stavu nepodá, vždy se nebojte a ptejte se na vše, co Vás zajímá. Je povinen podat Vám veškeré informace.

anonym

ReHu, z nálad lékařů si nic nedělej, jsou to taky jenom lidi. Tyhle problémy se prostě někdy stanou. Potom to chce rychle vyhledat lékaře a řešit to. Švagr měl takový problém třikrát během pěti let. Od té doby je dodnes klid(už více než 15 let).
O nějakém režimu, jak výskytu takového zdravotního problému zabránit, nemluvil. Babička měla zazuzlení střev jednou. Pobyla si tehdy pár dnů v nemocnici a také už to bylo dál v pohodě.

ReHu

badisko – na pohotovosti si moc lékaře vybírat nemůžeš. A druhý den si mě pozvali na kontrolu na stejné odd. A další den také.
Svého praktického lékaře řeším – hledám.
Tak poraď, kde se mám ptát na to, proč se mi to stalo a co dělat, aby se to neopakovalo.

anonym

ReHu- budeš si muset tu pozornost a právo na informace prostě vydupast. To, že lékař neochotný, ještě neznamená, že nebude plnit svoje povinnosti. Jde o tvoje zdraví. Zeptej se ho na prevenci, případně jakou má toto onemocnění prognózu atd.
Nenech se odbýt! okusím se soukromou cestou něco zjistit u bývalého manžela (chirurg) ale to budou jen povšechné informace, to víš takhle na dálku a ze druhé ruky…

anonym

není to něco takového? http://klub-nsz.misto.cz/_MA­IL_/cesky/ulce­rozni.htm

briketka10

já našla toto : http://nemoci­.vitalion.cz/di­vertikuloza/

ReHu

Briketko, podle popisu to vypadá, že to může být ono. Při poslední kontrole říkal doktor, že příčina se pozná až z dalších vyšetření. A prevence se od toho odvíjí taky.
Díky.