Avatar uživatele
ReHu

Vytvořila se mi na střevě smyčka. Hledala jsem na netu, ale neúspěšně.

Ráda bych věděla, proč a co dělat, aby se to neopakovalo. Lékaři mi nic neřekli.
Doplňuji:
Bohemica – vím to proto, že jsem na vyšetřeních byla. Strávila jsem v nemocnici na pohotovosti celou noc ze čtvrtka na pátek. Mám to i v lékařské zprávě.

Zajímá mě, proč se to stalo a co dělat, aby se to neopakovalo.

Při dnešní kontrole byl lékař nepříjemný a odtažitý, tak jsem ho na nic dál neptala. Zkusím to při další kontrole, třeba tam bude mít službu někdo jiný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, anonym před 3974 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Odpoveď byla označena jako užitečná

mas spatneho lekare …zajdi si k jinemu konzultace z jinym lekarem je podle zakona zdarma …take mas pravo na informace ..:D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

A jak to víš? Toto se dá zjistit po důkladném odborném vyšetření, takže minim. toto jsi musela podstoupit. Vyšetřující lékař má povinnost informovat pacienta o jeho stavu, nálezu, diagnóze atd…A pacient má nárok, ne-li povinnost se ptát!
Jsi na této poradně už dost dlouho na to abys věděla, že tady žádný lékař nefunguje a i kdyby náhodou ano, snad bys nevěřila na základě dodaných informací, že ti někdo zodpovědně poradí?

Doplňuji:
Hlavně bych se ptala na prognózu!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Velkou chybou je vše detailně nekonzultovat se svým lékařem. Pokud Vám lékař podrobný výklad k Vašemu stavu nepodá, vždy se nebojte a ptejte se na vše, co Vás zajímá. Je povinen podat Vám veškeré informace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ReHu, z nálad lékařů si nic nedělej, jsou to taky jenom lidi. Tyhle problémy se prostě někdy stanou. Potom to chce rychle vyhledat lékaře a řešit to. Švagr měl takový problém třikrát během pěti let. Od té doby je dodnes klid(už více než 15 let).
O nějakém režimu, jak výskytu takového zdravotního problému zabránit, nemluvil. Babička měla zazuzlení střev jednou. Pobyla si tehdy pár dnů v nemocnici a také už to bylo dál v pohodě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

badisko – na pohotovosti si moc lékaře vybírat nemůžeš. A druhý den si mě pozvali na kontrolu na stejné odd. A další den také.
Svého praktického lékaře řeším – hledám.
Tak poraď, kde se mám ptát na to, proč se mi to stalo a co dělat, aby se to neopakovalo.

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ReHu- budeš si muset tu pozornost a právo na informace prostě vydupast. To, že lékař neochotný, ještě neznamená, že nebude plnit svoje povinnosti. Jde o tvoje zdraví. Zeptej se ho na prevenci, případně jakou má toto onemocnění prognózu atd.
Nenech se odbýt! okusím se soukromou cestou něco zjistit u bývalého manžela (chirurg) ale to budou jen povšechné informace, to víš takhle na dálku a ze druhé ruky…

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

není to něco takového? http://klub-nsz.misto.cz/_MA­IL_/cesky/ulce­rozni.htm

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já našla toto : http://nemoci­.vitalion.cz/di­vertikuloza/

před 3972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Briketko, podle popisu to vypadá, že to může být ono. Při poslední kontrole říkal doktor, že příčina se pozná až z dalších vyšetření. A prevence se od toho odvíjí taky.
Díky.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek