Complex

Vysvětlí někdo pro laiky jakým způsobem se doplňuje benzín a nafta na čerpacích stanicích?

Např. Přijede cisterna a … jak to přesně probíhá?

Odpovědi
Kepler

Na benzínkách jsou nádrže většinou podzemní. Buď dvouplášťové, nebo v nepropustné betonové vaně. Stáčení z autocisterny probíhá většinou samospádem utěsnými pancéřovanými hadicemi o větším průměru. Aby nedošlo k exhalacím z podzemního tanku, vytěsňované páry jsou odváděny další hadicí zpět do autocisterny – uzavřený okruh. Je to jen můj odhad na základě zkušeností z těžkého chemického průmyslu.