Dodopolasek

Výška komína a vliv na jeho kvalitu při jeho stavbě!

Stavím komín z 160 mm šamotových vložek zajímá mě jak je to s výškou a jaká je potřeba a proč? Jak by měl být komín vysoký?

Nejlepší odpověď
fortin

Až budete kupovat kamna nebo něco podobného, podívejte se do technického listu. U některých kamen je potřeba dodržet například výšku komínu od průduchu 3 metry. Může se stát že na to při stavbě nebudete myslet a tah bude slabý.

Další odpovědi
FOG

Tez musi mit dostatecnou vysku nad kominem,aby mel tah.Vyska je ruzna podle sklonu strechy.
Pokud si pamatuji ze skoly,tak asi min.60cm od horejsi strany u sikmych strech a cca 150 cm u plochych.Nevim to vsak presne.

oskar

Zaleží na to m jaký kotel nebo kamna budete instalovat.Jestli chcete instalovat kotel tak 16mm je málo.

9 řemesel

Pro Dakona,ale i pro Viadrus či Atmose jsme stabilně dávali 200 mm,u vývodu uprostřed sedlové střechy jsme dali 100 cm nad hřeben ,a vše je OK , ani s kolaudací nebyl nikdy problém.A hlavně to hoří.

elektrikář

Komín musí přesahovat přez metr hřeben střechy, důvodem je proudění vzduchu. Na mém domku je přízemí, patro,a díl nad střechou celkem 8 m při 150×150 mm a tah je dobrý.

fortin

Výška nad šikmou střechou

Výška komína nad šikmou střechou je stanovena v ČSN 73 4201. Nad šikmou střechou musí mít komín ústí minimálně 650 mm nad hřebenem. Tam, kde toto pravidlo není možné dodržet lze použít komínové nástavce. ČSN 73 4201 pak dále popisuje podmínky, které musí být při návrhu komínů nad střechou respektovány, např. pokud je komín od hřebene dále než 2 m.
V případě použití soupravy komínové hlavy (konické vyústění) je výška nerezového konusu započtěna do výše uvedených 650 mm. Výška konusu odpovídá cca průměru průduchu (šamotové vložky).

Komíny nad plochou střechou

Jednotná výška min. 1,0 m u komínů s odtahem spalin od spotřebičů bez rozdílu paliv. Za plochou střechu je považována střecha, jejíž sklon od vodorovné roviny je menší než 20°.