kefud

Je vhodnější výsev sadby pekingského zelí do skleníku, či ven?

Vypěstoval jsem na zkoušku sadbu pekingského zelí. Nyní se rozhoduji, zda je vhodnější ji vysadit do skleníku, nebo ven. (620 m/nm) Poradíte, máte někdo osobní zkušenost?

Odpovědi
Drap

Podle odrůdy za příznivých podmínek bude zelí za cca 60 – 90 dní. To znamená sklízet v listopadu. Nikdo z nás nedokáže určit jaké bude počasí, jaké teplo a za jak dlouho se bude sklízet. Pokud máš sadbu dostatečně silnou a máš prostor, zkusil bych obě varianty.