zjentek

Vyroste z ořechu zasazeného do hlíny obvyklý strom, i když o rostlinu nepečujeme?

Jde o to, že do rostliny vzešlé z ořechu se pět let nijak nezasahovalo střihem a po těch pěti letech má asi 1,2m na výšku s průměrem kmínku 1,5 cm. Po PĚTI LETECH. To mně přijde divné. Názory?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. Vlašský ořech takto roste. Bude i plodit. Ořechy však nemusí být zcela identické, pokud původní strom byl vypěstován v jiné půdě. Teď už nezbývá než čekat. Ořechy mají obecně většinou málo vápníku. Pokud pohodíš vápno v okolí stromu, jedině tím prospěješ,

paul1

Já jsem někde vyčetl, že je nutné ořech 3× přesadit a stále při tom utrhnout hlavní kořen. Mohu z vlastní zkušenosti povtdit, že to funguje a ořechy (máme 2) dobře rodí, tedy pokud nevymrznou květy, co se nám už několikrát stalo.
Ještě doplňuji: Zkuste ho přesadit s tím, že odstřihnete hlavní kořen. Také jsem si vzpoměl na jednu „babskou radu“, tady bylo doporučované dát pod stromek při přesazování velký kámen.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

zjentek

Byla snaha přiložit k této otázce obrázek, ovšem bylo to marné, bylo to marné, bylo to marné!