Avatar uživatele
zjentek

Vyroste z ořechu zasazeného do hlíny obvyklý strom, i když o rostlinu nepečujeme?

Jde o to, že do rostliny vzešlé z ořechu se pět let nijak nezasahovalo střihem a po těch pěti letech má asi 1,2m na výšku s průměrem kmínku 1,5 cm. Po PĚTI LETECH. To mně přijde divné. Názory?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1010 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Vlašský ořech takto roste. Bude i plodit. Ořechy však nemusí být zcela identické, pokud původní strom byl vypěstován v jiné půdě. Teď už nezbývá než čekat. Ořechy mají obecně většinou málo vápníku. Pokud pohodíš vápno v okolí stromu, jedině tím prospěješ,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Já jsem někde vyčetl, že je nutné ořech 3× přesadit a stále při tom utrhnout hlavní kořen. Mohu z vlastní zkušenosti povtdit, že to funguje a ořechy (máme 2) dobře rodí, tedy pokud nevymrznou květy, co se nám už několikrát stalo.
Ještě doplňuji: Zkuste ho přesadit s tím, že odstřihnete hlavní kořen. Také jsem si vzpoměl na jednu „babskou radu“, tady bylo doporučované dát pod stromek při přesazování velký kámen.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Byla snaha přiložit k této otázce obrázek, ovšem bylo to marné, bylo to marné, bylo to marné!

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada