jaknato

Vyroste nová rostliny z nedokonale vytrženého kořene jitrocele prostředního? Jak ho nejúčinněji odstranit z trávníku?

Dobrý den. Jitrocel se vždy nepodaří vytrhnout s celým kořenem. Nedělám zbytečnou práci? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Každá rada v tomto drahá. Rozmnožuje se nejen semeny, ale i značným množstvím kořenů. Jedině mechanicky likvidovat. Trhat, vyrývat, nikdy ho nenechat vykvést. Boj se stává během na dlouhou trať.

paul1

Také ho máme, ale v malém množství na dvoře, kde kosíme. Jedná se ale jen o pár jedinců a ty si ohlídám – vyrývám, nenechám je vysemenit Na zahradě a na louce za ní máme jitrocelů hodně (kopinatý, širokolistý), t\ si tam více méně pěstujeme jako léčivky (i pro sousedy).

elkon

Na to stačí Roundup.