BigBear

Vyplatí se letos koupit konzoli?

Uvažuji o nakoupení konzole (PS4 nebo XBOX One), ale co když příští rok vyjde nová generace?
Chci tím říct: PS3 vyšlo v roce 2006 a trvalo 7 let (2013) než vyšla nová generace (PS4). Teď je rok 2019 a nová generace by vycházela na rok 2020 možná 2021. A nechce se mi utrácet za konzoli, která bude za pár měsíců zastaralá.
Mám počkat nebo je to tak nějak jedno?

Odpovědi
Drap

Počkej

klumprt

Ježišmarjá, tak tvoje starosti bych fakt chtěl mít. 🙂 Ono to nemusí být tak, že jednotlivé generace vycházejí zcela pravidelně. Takže bys klidně mohl čekat ještě 2 – 4 roky.
Navíc nová bude určitě na začátku předražená a ta stará zase levnější než dřív.
Já jsem takovej krkoun, že bych spíš čekal, kdy zlevní ta stará. 🙂

anonym

Nemyslím si to, v oblasti herních konzolí se schyluje k menší revoluci kterou nastartoval Google se svým projektem STADIA. Viz toto video kde to sami hráči celkem názorně objasňují https://indian-tv.cz/clanek/google-stadia-date-si-assassin-s-creed-v-prehliadaci-mak774 o co jde ? jde o tzv cloudové hraní. V podstatě jde o to že veškerá zátěž spojená s nutností hru renderovat a počítat chování postav se přesouvá na cloud a konzole tak přestanou mít smysl. V cloudu si hra vezme kolik grafických karet bude potřebovat kolik ram bude potřebovat kolik virtuálních procesorů bude potřebovat … a vy prostě jen zaplatíte měsíční poplatek abyste k tomu cloudu měli přístup. Teoretický výkon je u takové „cloudové konzole“ nesrovnatelně vyšší než u konzole kteoru máte připíchlou k televizoru a která žádné dynamické rozšiřování výkonu podle potřeb aktuální hry neumožňuje, cloud tohle umí, některé hře přiřadí méně výkonou grafiku, jiné přiřadí hned čtyři, která renderuje detaily o kterých by se dnešním konzolím mohlo jen zdát. Přitom u svého televozoru nebudete potřebovat mít nic víc než jen wifi herní gamepad — docela revoluční že ? konzole zkrátka za pár let možná díky tomu zcela vymizí protože si budeme pouštět ty nejnáročnější 3D hry bez jakékoliv instalace jako bychom si pouštěli youtube video ve 4K … do konzole bych s ohledem na tento vývoj už neinvestoval.