Avatar uživatele
BigBear

Vyplatí se letos koupit konzoli?

Uvažuji o nakoupení konzole (PS4 nebo XBOX One), ale co když příští rok vyjde nová generace?
Chci tím říct: PS3 vyšlo v roce 2006 a trvalo 7 let (2013) než vyšla nová generace (PS4). Teď je rok 2019 a nová generace by vycházela na rok 2020 možná 2021. A nechce se mi utrácet za konzoli, která bude za pár měsíců zastaralá.
Mám počkat nebo je to tak nějak jedno?

Zajímavá 0 před 1828 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Počkej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Ježišmarjá, tak tvoje starosti bych fakt chtěl mít. 🙂 Ono to nemusí být tak, že jednotlivé generace vycházejí zcela pravidelně. Takže bys klidně mohl čekat ještě 2 – 4 roky.
Navíc nová bude určitě na začátku předražená a ta stará zase levnější než dřív.
Já jsem takovej krkoun, že bych spíš čekal, kdy zlevní ta stará. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemyslím si to, v oblasti herních konzolí se schyluje k menší revoluci kterou nastartoval Google se svým projektem STADIA. Viz toto video kde to sami hráči celkem názorně objasňují https://indian-tv.cz/clanek/google-stadia-date-si-assassin-s-creed-v-prehliadaci-mak774 o co jde ? jde o tzv cloudové hraní. V podstatě jde o to že veškerá zátěž spojená s nutností hru renderovat a počítat chování postav se přesouvá na cloud a konzole tak přestanou mít smysl. V cloudu si hra vezme kolik grafických karet bude potřebovat kolik ram bude potřebovat kolik virtuálních procesorů bude potřebovat … a vy prostě jen zaplatíte měsíční poplatek abyste k tomu cloudu měli přístup. Teoretický výkon je u takové „cloudové konzole“ nesrovnatelně vyšší než u konzole kteoru máte připíchlou k televizoru a která žádné dynamické rozšiřování výkonu podle potřeb aktuální hry neumožňuje, cloud tohle umí, některé hře přiřadí méně výkonou grafiku, jiné přiřadí hned čtyři, která renderuje detaily o kterých by se dnešním konzolím mohlo jen zdát. Přitom u svého televozoru nebudete potřebovat mít nic víc než jen wifi herní gamepad — docela revoluční že ? konzole zkrátka za pár let možná díky tomu zcela vymizí protože si budeme pouštět ty nejnáročnější 3D hry bez jakékoliv instalace jako bychom si pouštěli youtube video ve 4K … do konzole bych s ohledem na tento vývoj už neinvestoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby