FlAsh_7

Vyplatí se investice do stříbra s ohledem na jeho cenu (500 Kč za minci apod.)?

Odpovědi
Edison

U mincí nejde jen o cenu stříbra, ale rovněž o množství (hmotnost), čistotu a co je to za minci. Čili tvůj dotaz je silně nesmyslný. Za minci o 0,2g by to bylo při prodeji hodně peněz. Ovšem za minci třeba o 0,5kg dost málo a asi bys nic netrhnul. Docela dobře to lze ilustrovat následovně: Kousíček papírku může mít mnohem větší cenu, než slitek zlata.

Gus_Fring

To nevím, jestli vyplatí. Ale rozhodně je lepší si koupit nemovitost ze které bude pasivní příjem. Co se stříbrem? Bude Ti ležet někde v trezoru, ale peníze vydělávat nebude.

Autista

Vyplatí, ale dlouhodobě.

Zdroj: Mé pochopení financí.