Jack 12323

Vyplatí se investice do pozemku (např. pole)?

Nejlepší odpověď
Funna

Do pole, na kterém nikdy nebude probíhat výstavba se investovat nevyplatí…do pole, kde je možné, že se z něho stane stavební parcela určitě…ale nezapomeň, že i o pole, louku, kus ladu se jako majitel za zákona starat musíš, tzn. pokud ji nepronajmeš nějakému zemědělci, musíš ji alespoň 2× do roka poséct…

bohužel rokio nemá až zase tak moc pravdu…o pozemek se musíš starat…pokud ho máš nekde „na samotě u lesa“ jeho cena nikdy neporoste, nebo aspoň ne v době tvého života – jediný možný vzrůst ceny je změna z orné půdy (což je tvé pole) na stavební parcelu (a jestli se takv budoucnu stane jednoduše zjistíš z Územního plánu v dané lokalitě)…a časem se pozemek klidně znehodnotí…stačí když ti tam někdo „nacpe“ ve veřejném zájmu sítě, např. vedení VN, plynovod a pod. a nebo „nedej bože“ nedaleko postaví dálnici…pak je jeho cena skoro na nule a ty s tím nic nenaděláš, protože nový zákon o vyvlastnění už nějaký ten rok platí…

Další odpovědi
Rokio

O pozemek se nemusí skoro vůbec starat a jeho hodnota v čase většinou roste. Pozemky patří mezi nemovitosti (nemovitost = to, co je pevně spojeno se zemí). Také se časem neznehodnocují fyzickým, ani morálním (=opotřebení vlivem vědecko-technického pokroku) opotřebením.

Hlada

Cena zamědělské půdy v posledních letech výrazně stoupá. S tím se ale nedá počítat do budoucna. Pokud je pozemek propachtovaný, tak pachtovné zhruba pokryje inflaci. Dá se tedy říct, že to jsou bezpečně uložené peníze.

elkon

Záleží kde ten pozemek leží. Bezcenný pozemek bude stále bezcenný.

Autista

Hádám, že to myslíš peněžně, budu se tedy zaměřovat na ČR, pole se vyplatí leda tak státu teda pokud tam neplánuješ pěstovat řepku, nejvíc se vyplatí Panelové domy, ano sic zním jako ,,KOMUNISTICKO­SOCIALISTICKO­FUNKCIONALISTIC­KÁ svině,, ale je tomu tak esteticky je to hnus co si budem, ale praktické využití to má jsou docela levné s porovnáním ostatních možností, stavba není nějak složitá zájem tady o to je opravdu masivní a místa je málo nejsem sice zastáncem těchto ohavů, ale pokud tu mluvíš o investicích tak podle mého je to v dnešní době 28.10.2019 asi nejlepší a nejlíp dostupná volba. Co se tu nejméně vyplatí jsou lesy a dřevo, ale pokud nechceš přímo podnikat tak jak říkám ty bytovky bych bral jako dobrou možnost .

Zdroj: Místní drb.

Michálek1245

Nemovitosti stále nabírají na hodnotě, takže pokud máte nějakou slušnou variantu, tak do toho určitě jděte. Na druhou stranu si nemyslím, že na podzim roku 2023 najdete někde kus pole, které se vám vyplatí. A pak taky pozor, zda se jedná o pole, stavební parcelu a jakou má ta půda bonitaci. To dělá fakt hodně. Za mě osobně se teď více vyplatí třeba investice s měsíční splátkou, pomocí kterých doma platíme hypotéku.

Kamix

Příspěvek smazán administrátorem.