martinaus

Nevíte, jak je to s vyplacením exekuce na bankovním účtu?

Vyplacení exekuce na bankovním účtu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s exekucí na bankovním účtu, zajímá mě především situace kdy již na bankovní účet byla exekuce uvalena soudním exekutorem a vznikl na něm tím pádem záporný zůstatek ve výši dlužné částky. Pokud dlužník na bankovní účet vloží či pošle dostatek finančních prostředků aby to záporný zůstatek pokrylo a exekuci „vyplatilo“ může záhy opět bankovní účet používat nebo je i nějak blokovaný a jaký je tedy dále případný postup? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Záporný zůstatek tam není, jen je záporný disponibilní zůstatek.
Příklad: Na účtu je 10.000,–Kč. Exekuce je na 30.000,–Kč. Banka blokuje částku ve výši 30.000,–Kč a tehdy je na účtu 0,–Kč, protože po nabytí právní moci exekučního příkazu odešle exekutorovi částku ve výši 10.000,–Kč co máš na účtu a protože tam ještě chybí 20 tisíc, tak ty jen blokuje že je nemůžeš používat-stejně je tam nemáš.
Pokud na účet vložíš nějaké peníze, tak do třiceti tisíc je banka odešle exekutorovi. Víc ne, protože příkaz je na 30.
Účet pak používat můžeš, protože již není žádná blokace. Také exekutor neprodleně exekuční příkaz zruší.

Další odpovědi
Hlada

Po vyrovnání dluhu včetně nákladů na exekuci vydá exekutor Oznámení o skončení exekuce a zároveň nechá v bance odblokovat účet.