Kordex

Vypina se mi PC

Zdravim, mam potize s pc. Kdyz ho zapnu a chci hrat neakou hru nebo koukat na film tak se mi pocitac vypne, zhruba po 5 minutach. Zkusil jsem ho i vycistit, procesor mam 3 mesice starej. Ale kdyz nic nedelam, kdyz necham windows tak jak naskoci, tak se pocitac nevypne. Zeby byl zahratej si ani nemysim, po 15. hodinach sem ho zap a jak sem psal, vypnul se.

Nejlepší odpověď
richards

Doporučuji zkusit zda to nedělá nějaký virus… Kontrolu udělají například na http://forum.vi­ry.cz/ kde mi už mnohokrát pomohli. Dále není od věci si sehnat program „Speedfan“ který kontroluje teploty různých komponent počítače a lze vypozorovat zda třeba někde nefunguje větráček…

Další odpovědi
Hlada

Předpokládám, že to je stolní PC. Také bych na prvním místě šel po teplotách. PC Wizard, AIDA64, Everest ukáže, jestli se něco nepřehřívá.
Zkus každý konektor několikrát vytáhnout a zastrčit, zahýbat s kabely.
Zkus postupně pracovat jen s jedním modulem RAM.
Jestli to nepomůže, vyzkoušej jiný zdroj.

Michal Kole

asi přehřívání, lze zkusit test stability, např. 3D Markem nebo nějakými free alternativami

Lord88

Zakladni moznosti – posrany system – vetsinou pada pri stejne praci…
teplota- opet vetsinou pada pri stejne praci vesmes narocnejsi na CPU – prehravani HD videa, neb jina prace s videem a zvukem, hry.
Chyba hardwaru – sptane ovladace,nebo fyzicky poskozene zarizeni(treba disk).
A urcite viry (vlezes do specificke sloyky a najednou se vypne)

Pokud Pc nevydava neobvykle zvuky zkusil bych v prvni rade uvedomit si kdy se ti to stava a mit behem toho nejaky meric tech CPU teplot. taky se podivej na CPU utilizaci s virem bys mel mit hodne i kdyz nic nedelas. na vry mi vzdy pomohl online eset scan – trva to hodiny s plnymi disky ale vyplati se to spis nez preinstalovat system. Taky zalezi co se objevi po tom co to spadne. Pokud je to modra obrazovka jsou tma chybove kody ktere muzes pouzit na identifikaci pomoci googlu.

good luck