Zločenková

Modrá smrt – poškozený disk?

Zdravím vás,
většinou tento dotaz vkládám na PChelp, ale zapomněla jsem tam heslo a pošlou mi ho až za pár hodin, tak třeba uspěji se svým dotazem zde. Několikrát za týden se mi objeví na počítači modrá smrt a někdy se mi jen lagne a musím ho restartovat, udělala jsem si fotku – přikládám. Nevíte, o jakou chybu by se mohlo jednat? Zda není třeba jen špatný disk? Jinak antivirák jsem projela a nic se nenašlo.

Děkuji za tip.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Bug Check 0×a: Irql_Not_Less_Or_E­qual

k chybe zvyčajne dochádza po inštalácii chybného ovladača zariadenia, systémovej služby, alebo BIOSu.
jedná sa o hardvérový konflikt.

využite návrat ku poslednej známej funkčnej konfigurácii, aktualizujte ovladače.

viac na: https://msdn.mi­crosoft.com/en-us/library/win­dows/hardware/ff560129%­28v=vs.85%29.as­px

;-Q

Další odpovědi
gecco

Může jít o vadu disku – ale rozhodně nemusí…
😉
BSoD může být způsobena i jen poškozenou instancí OS (Windows) a stačí reinstalovat. Pokud je poškozen HW, častěji bývá na vině RAM.

Zločenková

gecco no to já právě nevím a ani nevím jak to zjistit 🙂 Ale třeba někdo něco vyčte z tý fotky…

Zločenková

Zde vkládám fotku obrazovky

http://www.nahraj-obrazek.cz/di-1514235799772.jpg

Zločenková

Koukám, že sem nejdou vkládat fotky, tak to zkusím jinak.