tuCZek

Pls help! Vypíná se mi PC.

Někdy hned po zapnutí,někdy třeba až po pár hodinách,někdy i několikrát hned zasebou (i než se rozjede systém ). Myslím že to nebude softwérem. Je nějaký diagnostický program,který najde chybu v hardweru?

Nejlepší odpověď
Reuef

zkus si na netu stahnout Hirens Boot CD vypal si ho a nabootuj ho pri startu pocitace…ten ma spoustu diagnostickych nastroju ale pokud tomu nerozumis tak z toho asi moc chytrej nebudes…zkus se zeptat na foru pctuning.cz tam by ti mohli spis poradit…

Další odpovědi
rynek878

Píšete málo informací,ale jen tak na okraj dost často to bývá odcházejícím zdrojem.Pokud máte možnost,tak si vyzkoušejte jiný zdroj.

Hlada

Univerzální diagnostický prgram neexistuje. Jestli se počítač vypne naráz, ne vypínacím procesem, tak to také tipuju na vadný zdroj. Doporučuju předem počítač rozebrat, vyčistit konektorové spoje, preventivně vyfoukat chladič, kdyby to bylo špatným kontaktem nebo přehříváním.

Honzucha

Zkuste vyčistit pc od havěti programem SuperAntispywarem. Nainstalujte si TuneUp Utilities a proveďte všechna nebo některá doporučení. Nebo vyzkoušejte postupně paměti v pc tak aby byla vždycky jen jedna zasunuta několik hodin.

Rohlik

Zkusit zkontrolovat tranzistory u procesoru na základní desce – nesmí být nafouknuté či jinak viditělně poškozené.
Případně se podívat do BIOSU na teploty, zda se nepřehřívá procesor (CPU), to se na mojem PC dělo a náhodně se to vypínalo. Pomohlo použít novou teplovodivou pastu mezi procesor a chladič.