esmeralda

Vymezení ideální poloviny

mám s manželem dům,rozdělené sjm,vlastním tak ideální polovinu,jak dosáhnu po rozvodu konkrétního vymezení neníli s manželem dohoda.chci svoji půlku prodat on ji nechce koupit,ale chce dělat problémy,že bude chodit do jaké části domu chce

Odpovědi
jkjk

SJM neni to same co podilove spoluvlastnictvi (tedy ta idealni polovina). Pocita se tam i dalsi majetek, v uvahu jsou take brany dluhy. Take tam jsou ruzne odpocty.
Pokud chcete rychly a bezproblemovy rozhod, musite se na rozdeleni sjm dodnout sami. Jinak to dela soud (coz bude drazsi a delsi) a ten ma siroke moznosti rozhodnuti, od prikazani do podiloveho spoluvlastnictvi, pres prikazani jedne osobe (ktera pak vyplaci druhou) az po prodani nemovitosti a rozdeleni vytezku.
Vzhledem k tomu, ze nejde o zadne drobne, doporucuju se poradit s advokatem.