Kura

Výměna grafické karty. Nefunguje. Pomůžete?

Vyměňuji Radeon 7970 Vapor X 6 GB za Nvidii Evge 1080 Ti.

Kartu fyzicky vyměním, ale nenaběhne obraz na žádném monitoru, tudíž nevím vůbec co se děje.

Karta se rozsvítí, ale ani přes propojení DP s monitorem, ani přes propojení HDMI s jiným monitorem nic nikde nevidím.

V manuálu píší, že doporučují vymyzat všechny ovladače staré grafické karty, předpokládám ale, že to doporučují, když je karta od Nvidia.

Díky za pomoc.

Odpovědi
cochee

Proč kartu měníš: stará shořela? Jestli ne, vrať ji zpět a odinstaluj ovladače. Po odinstalaci bude zřejmě vyžadován restart. Nerestartuj však, ovladače by se načetly zpět. Počítač regulérně vypni. Pak vyměň karty a po startu by se měla nová karta ohlásit jako standardní VGA nebo tak nějak; tehdy nainstaluj nové ovladače pro NVIDIA.

Pokud stará karta už není k dispozici, zkus ovladače k ní odinstalovat z nouzového režimu, nejsem si ale jistý, jestli jsou grafické ovladače v nouzáku odinstalovatelné.