zjentek

Vylepším si nějak trávník tím, že po celé ploše stávající „zaplevelené“ trávy vydatně rozsypu semínko travní?

Někdy v dubnu, samožřejmě..

Nejlepší odpověď
Drap

Nevylepšíš. Plevel zakořeněný nedovolí novým semínkům vyklíčit a růst. Jsou to vyhozené peníze.
Smysl by mělo odstranit plevel, prokypřit a znovu zasít.

Další odpovědi
Klaproth

O tom dost pochybuju, neokecávej to, nebuď lenoch, zaklekni a hezky to vyplej.

Kepler

Nevím o jaké plevely jde, ale zkusil bych selektivní herbicid. Vykopávat plevele většinou není dost účinné, nějaké kořínky vždy zůstávají a brzo to tam máš znova. Po dokonané likvidaci bych teprve ta semínka použil. Takhle bys to měl jen s rekreačním úsilím. https://www.a­gromanualshop­.cz/herbicidy-postriky-na-plevel/travniky/

johana 56

Žádné vylepšení, jen zbytečné plýtvání semínkem…
Ideální by bylo zaplevelenou plochu na podzim důkladně porýt, i mráz je dobrý pomocník při likvidaci kořenů. V dubnu projet kultivátorem a travní semínko naset…