zvp

Výkup plechovek – jak na to?

Máte zkušenosti s výkupem plechovek od piva, ciderů, konzerv atd.? Zjistil jsem, že je vykupují ve sběrných surovinách. Nemám jich nějak extra moc, ale pár kil už by to dalo. Zajímá mi:

  1. Je potřeba plechovky sešlápnout nebo nechat v původním stavu?
  2. Musí sběrné suroviny vzít i menší množství nebo mohou říci, že třeba berou jen od určitého počtu?

Připadá mi to jako zajímavá varianta – chovám se ekologicky a ještě dostanu nějakou kačku zpět.
Děkuji za zkušenosti

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusíš mít sešlápnuté. Většinou berou jakékoli množství. U většiny výkupců požadují, aby množství nebylo menší než 1 kg.

Vinpe

Hliníkové plechovky je opravdu lepší prodat, než je vyhazovat do popelnice. Hliník je cenná surovina pro průmysl. Na skládce z něj nic po letech skládkování nic nezbyde. Do plechovek se může přidat i jiný
tenkostěnný hlinik např. alobal, staniol, víčka od potravin, plechovky od konzervovaných paštik atd.

zvp

Děkuji za info. To s tím min. 1kg jsem nevěděl, ale dává to tak nějak smysl.
Když je ale budu mít sešlápnuté, tak to nevadí ne? Je to přecijenom lepší na uskladnění a převoz.